Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kuldīgā nojauc «Vulkāna» ēkas

Ķegumieši šogad par apkuri maksās mazāk

Apkures tarifa kritums Ķegumā mazāks nekā cerēts

Atpērkot no ''Latvenergo'' katlu māju, pirmoreiz gandrīz desmit gadu laikā Ķegumā par 8% sarucis apkures tarifs. Izmaiņas esot panāktas, ieekonomējot uz nelielām pozīcijām, tomēr savulaik lēmuma pieņēmēju solīto tarifa samazinājumu par 20-30%, visticamāk, panākt neizdošoties.

Pirms desmit gadiem būvētā katlu māja Ķegumā tagad nonākusi pašvaldības uzņēmuma ''Ķeguma stars'' īpašumā. Vēsturisko lēmumu atpirkt no a/s ''Latvenergo'' siltuma ražotni, solot apkures tarifu samazināt līdz pat 30%, pieņēma iepriekšējās pozīcijas deputāti, bet trīspusējo darījuma līgumu no domes puses parakstīja jau pašreizējais priekšsēdētājs.

"Pateikt, vai šis lēmums bija 100% pareizs, es vēl neņemos spriest. Dokumentāli veicot aprēķinus no tiem dokumentiem, ko mums ir iesniedzis ''Ķeguma stars'', kas ir šīs katlu mājas īpašnieks, mēs varam secināt, ka ir neliels ietaupījums, un par apkuri mēs šosezon maksājam mazāk," teicis Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Raivis Uzuls ("Vidzemes partija"). 

Apkures tarifs  no ierastajiem 76 eiro par megavatstundu šajā sezonā sarucis līdz 69 eiro par megavatstundu.Samazinājums esot panākts, samazinot darbinieku skaitu katlu mājā, tehniskās apkopes izmaksas un citas mazās pozīcijas. Vai iespējams vēl ietaupīt, pašreiz vēl esot grūti spriest.

"Ļoti skaļus apgalvojumus, kā izteica mani priekšgājēji, ka samazināsim 20-30%, es negribētu izteikt. Uz doto brīdi ir 8%. Mēs vēlētos nostrādāt pilnu sezonu un tad apskatīties datus, salikt visu pa plauktiem, un tad mēs arī varētu reāli pateikt, kāds būs nākamās sezonas tarifs," atzina Uzuls.

Uzrunātie iedzīvotāji esot pamanījuši, ka apkures rēķini nedaudz sarukuši, tomēr neesot pārliecināti, ka vēsturiskais darījums tik tiešām atvieglos viņu dzīvi. Katlu mājas iegāde izmaksājusi 620 000 eiro, ko komunālo pakalpojumu sniedzējam galvojusi pašvaldība. Apkures tarifos šīs izmaksas būs iekļautas divdesmit gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti