«Apgriezienus» uzņēmusi narkotiku sūtīšana pa pastu

Aizvadītajā gadā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde sākusi 192 kriminālprocesus par pārkāpumiem nodokļu jomā un teju 1200 kriminālprocesus par pārkāpumiem muitas jomā. Kriminālprocesu skaits par pārkāpumiem muitas jomā audzis gandrīz četrkārt. Galvenokārt tas skaidrojams ar aktīvāku pievēršanos narkotiku jomai.

«Apgriezienus» uzņēmusi narkotiku sūtīšana pa pastuMadara Fridrihsone

  Pērn salīdzinājumā ar 2017. gadu desmitkāršojies VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes ierosināto kriminālprocesu skaits par narkotiku sūtīšanu pa pastu. Tas ir galvenais iemesls, kādēļ aizvadītajā gadā strauji pieaudzis kriminālprocesu skaits par pārkāpumiem muitas jomā. To šodien, iepazīstinot ar pārvaldes paveikto aizvadītajā gadā, pastāstīja 2017. gada nogalē izveidotās VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.

  "Ļoti daudz jauni cilvēki nodarbojas ar narkotiku pasūtīšanu. Narkotikas tiek sūtītas pārsvarā no Nīderlandes, kā arī no Vācijas un Apvienotās Karalistes," sacīja Podiņš. Lielākoties narkotikas – amfetamīns, marihuāna un citas narkotiskās un psihotropās vielas – pasūtītas pašu patēriņam, taču konstatēti arī gadījumi, kad narkotikas plānots realizēt Latvijā, teica Podiņš. "Esam identificējuši vairākas personu grupas, kas nodarbojas ar sūtījumiem. Pagājušajā gadā esam ierosinājuši 919 kriminālprocesus tieši par narkotiku pārsūtīšanu pastā," norādīja Podiņš.

  Redzot, cik izplatīta kļuvusi narkotisko un psihotropo vielu pasūtīšana pa pastu, Nodokļu un muitas policijas pārvaldē secināts, ka pašu spēkiem šo sērgu ierobežot neizdosies. Tādēļ šobrīd tiek domāts par ciešāku sadarbību ar Nīderlandes tiesībsargājošajām iestādēm, klāstīja Podiņš.

  "Kopējā sanāksmē ar Nīderlandes prokuroriem, ar Eiropolu un Eirojust pārstāvjiem, Nīderlandes muitas pārstāvjiem, centīsimies panākt situāciju, ka iespējams būs arī kontrolēt pasta sūtījumus no Nīderlandes puses, lai izslēgtu iespēju, ka viņi nāk uz Latviju," pauda Podiņš.

  Šeit pat Latvijā aizvadītajā gadā pārtraukta četru narkotisko un psihotropo vielu apritē iesaistītu organizēto grupējumu darbība. Kriminālvajāšanai nosūtīta lieta par teju 32 kilogramus lielas kokaīna kravas kontrabandu un lieta par marihuānas audzēšanu Lietuvas pierobežā. Savukārt jau šogad aizturēts piecu cilvēku grupējums, kas Pierīgā divās ēkās – savrupmājā un garāžā – bija iekārtojis vērienīgu marihuānas audzētavu. Kopumā konfiscēti aptuveni 23 kilogrami marihuānas. Māja, kas īpaši aprīkota marihuānas audzēšanai, reģistrēta uz viena grupējuma dalībnieka mātes vārda.

  Viens no grupējuma dalībniekiem iepriekš tiesāts par bruņotu laupīšanu. Aizturēšanas brīdī izņemti ieroči – revolveri un Kalašņikova tipa automāts, vairāk nekā 400 patronas, kā arī aptuveni 9000 eiro skaidrā naudā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti