Aizdomas par viltotiem valodas zināšanu apliecinājumiem 35 taksistiem

Valsts SIA "Autotransporta direkcija" ir aizdomas par vismaz 35 gadījumiem, kad autovadītāji, reģistrējoties Taksometru vadītāju reģistrā, iesnieguši valsts valodas apliecinošus dokumentus ar viltojuma pazīmēm. Pret 33 taksometra vadītājiem uzsākti kriminālprocesi.

Ikvienam taksometra vadītājam reizi trijos gados no jauna jāreģistrējas vadītāju reģistrā. Kopš 2020. gada jāiesniedz arī dokuments kurš apliecina latviešu valodas prasmi.

"Ar 2020. gadu ir jāpierāda ar dokumentiem, ka valodas zināšanas ir atbilstošas šim prasības līmenim. Un te sākās tā ķēdīte, kur viena daļa, kurai nebija atbilstošu zināšanu, meklēja citus ceļus.

Mēs esam konstatējuši centienus dot viltotus dokumentus, lai tiktu vadītāju reģistrā. Šādas aizdomas mums ir par 35 gadījumiem, un 33 gadījumos ir ierosinātas krimināllietas.

Vienā gadījuma notiek pārbaude, un vienā gadījumā mēs esam pārsūdzējuši policijas lēmumu un [prasījuši] atkārtoti pārbaudīt," teica direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

2020. gadā vadītāju reģistrā bija 8 000 vadītāju, pērn ap 5900. Direkcijā gan skaidroja, ka aktīvo vadītāju nav ievērojami mazāk, jo nav būtiski samazinājies reģistrēto auto skaits, bet taksometra pakalpojumu cenu kāpumu visvairāk ietekmējusi prasība vadītājiem ziņot Valsts ieņēmumu dienestam par katru braucienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt