Aizdomās par desmitgadīgas meitenes pamudināšanu uz seksuālām darbībām aiztur vīrieti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pagājušo svētdien Valsts policijas Salaspils iecirkņa policisti aizdomās par mazgadīgas meitenes pamudināšanu iesaistīties seksuālās darbībās aizturēja kādu jau iepriekš par šādiem noziegumiem sodītu vīrieti, paziņojumā medijiem informēja Valsts policija. Viņš ar meiteni bija uzsācis saziņu kādā sociālajā multivides lietotnē.

Ir uzsākts kriminālprocess un tiesa aizdomās turētajam piemērojusi drošības līdzekli -apcietinājumu.

Informāciju policija saņēma svētdien, 1. novembrī, no meitenes tēva – viņš ziņoja, ka pie viņu ģimenes mājokļa uzturoties pieaudzis vīrietis, kurš ir nobaidījis viņa meitu.

Šis svešinieks iepriekš sociālajā multivides lietotnē meitenei bija sūtījis seksuāla rakstura ziņas.

Notikuma vietā nekavējoties ieradās policisti, kuri šo vīrieti turpat aizturēja. Tika noskaidrots, ka viņš dzimis 1996. gadā un jau iepriekš sodīts par līdzīgiem noziegumiem.

Izmeklēšanas laikā policisti ir noskaidrojuši, ka vīrietis desmitgadīgo meiteni bija uzrunājis sociālajā multivides lietotnē “Snapchat”. Sarakstes laikā viņš piedāvājis meitenei tikties, veikt seksuāla rakstura darbības un atsūtīt viņam intīma rakstura fotogrāfijas. Vīrietim izdevies izvilināt meitenes dzīvesvietas adresi.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess par mazgadīgas personas pamudināšanu iesaistīties seksuālās darbībās vai par šādas personas pamudināšanu tikties ar mērķi izdarīt seksuālas darbības vai stāties dzimumattiecībās, izmantojot informācijas vai komunikācijas tehnoloģijas vai citu saziņas veidu, ja to izdarījusi pilngadīga persona.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Tiesa aizdomās turētajam vīrietim ir piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu.

Valsts policija aicina vecākus bērniem pastāstīt par to, ka interneta vidē, tāpat kā reālajā dzīvē ir jāievēro piesardzība. Tostarp nedrīkst izpaust svešiniekiem informāciju par sevi, it īpaši savu dzīvesvietas vai skolas adresi. Pat tad, ja otrs cilvēks uzdodas par vienaudzi, nekad nevar zināt, kas ir ekrāna otrā pusē. Ļoti svarīgi veidot draudzīgas attiecības ar atvasēm, lai bērni saviem vecākiem uzticētos un stāstītu par savām ikdienas gaitām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti