Rīta Panorāma

Lailas Pakalniņas spēlfilma «Ausma» dodas pie skatītājiem

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ingu Vanagu

Intervija ar advokātu Lauri Liepu

Advokāts: Advokatūra spētu sakārtot maksātnespējas sistēmu

Latvijas Zvērinātu advokātu padome (LZAP) piedāvā nodot tās pārziņā maksātnespējas procesa administratoru profesionālo organizāciju, jo advokatūra pieradījusi, ka spēj sakārtot sistēmu, LTV “Rīta panorāma” sacīja advokāts Lauris Liepa.

Viņš norādīja, ka daudzās valstīs  tieši advokāti strādā ar finanšu grūtībās nonākušiem uzņēmumiem, jo viņi profesionāli sagatavoti, viņiem paaugstināta profesionālā atbildība”.

Liepa arī uzsvēra, ka advokatūra, pateicoties nopietnām pārmaiņām, spējusi uzlabot sniegumu un “ieņemt būtisku lomu, kas jebkurā valstī advokātiem ir – rūpēties par taisnīgumu”, tāpēc arī spēs sakārtot maksātnespējas sistēmu.  

Advokātu padome piedāvā mainīt likumu un pārņemt līdz šim Administratoru asociācijas pildītās funkcijas, “tādējādi nodrošinot gan maksātnespējas jomas reputācijas jautājumu sakārtošanu, gan arī pielīdzinot Latvijā spēkā esošās maksātnespējas norises un uzraudzības normas Eiropas attīstītāko valstu, piemēram, Somijas un Vācijas, modelim”, paziņojumā medijiem skaidroja advokātu padome.

Atbilstoši padomes izstrādātajam likumprojektam LZAP apmācītu un sertificētu administratora amata pretendentus, organizētu profesionālās kvalifikācijas pilnveidi, īstenotu atkārtotu sertificēšanu, uzturētu izsniegto, pagarināto, anulēto, apturēto, izbeigto sertifikātu un sertifikātu dublikātu reģistrus, kā arī izbeigtu un apturētu administratoru sertifikātu darbību, un tos anulētu. Turklāt pretēji patlaban spēkā esošajam normatīvajam regulējumam, kas maksātnespējas administratoriem pieļauj brīvu izvēli - būt vai nebūt profesionālās organizācijas Administratoru asociācijas biedriem - LZAP izstrādātais modelis, tāpat kā Somijā un Vācijā, paredz visu administratoru obligātu iekļaušanos LZA kolēģijā un iestāšanos advokatūras rindās.

Vienlaikus, ņemot vērā to administratoru intereses, kas nav zvērināti advokāti, LZAP likumprojekts paredz pārejas periodu, nosakot, ka administratoriem, kuriem sertifikāti izsniegti līdz 2016.gada 1.janvārim, prasība par atbilstību advokāta statusam piemērojama no 2021.gada 1.janvāra.

Advokātu priekšlikumam gan nepiekrīt Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija, uzskatot, ka tieši Administratoru asociācija var būt pamats maksātnespējas procesa administratora profesijas pašpārvaldei, kas apvienotu visus profesijā strādājošos un nodrošinātu uzraudzības funkciju.

Administratoru asociācija, apvienojot visus maksātnespējas procesa administratorus, tai skaitā zvērinātus advokātus, kas praktizē maksātnespējas jomā, neredz šķēršļus, lai sekmīgi turpinātu  līdzšinējās funkcijas, kā arī papildus uzņemtos administratoru uzraudzības funkciju, ko šobrīd īsteno valsts un kas līdz šim ir izrādījies viens no vājajiem posmiem maksātnespējas sistēmā, teikts asociācijas paziņojumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti