85% velobraucēju ar velosipēdu brauc gandrīz katru dienu

85% velobraucēju ar velosipēdu brauc gandrīz katru dienu - galvenokārt, lai dotos uz darbu vai mācībām. Savukārt būtiskākie iemesli, kas attur ar velosipēdu pārvietoties ikdienas gaitās, ir braucēju bažas par to uzglabāšanu un drošu iekļaušanos ceļu satiksmē.

Velosipēdu kā primāro pārvietošanās līdzekli aptaujātie galvenokārt izmanto, lai varētu ātri un ērti pārvietoties pilsētā, nodrošinātu fiziskās aktivitātes un ietaupītu līdzekļus par degvielu vai braukšanas biļeti sabiedriskajā transportā. Savukārt kā būtiskākos ierobežojumus, ikdienā pārvietojoties ar velosipēdu, velobraucēji norādīja velojoslu trūkumu (24%), bedres un citus šķēršļus (18%), neuzmanīgus gājējus (14%) un autobraucējus (14%), velo zādzības (13%), kā arī velo novietņu trūkumu (10%).

68% velosipēdistu šim transportlīdzeklim dod priekšroku visās ikdienas gaitās, 15% galvenokārt brauc, lai atpūstos savā brīvajā laikā, savukārt 10% velosipēdu izmanto sportiskām aktivitātēm.   Iecienītākais velosipēda veids ir kalnu velosipēds, kuru ikdienā izmanto katrs trešais velo braucējs, tam seko pilsētas, tūrisma un šosejas velosipēdi. Savukārt ar pašlaik stilīgajiem fiksīšiem brauc aptuveni 10% velosipēdistu.

"Aptauja sniedz vērtīgu ieskatu Latvijas velobraucēju ikdienas paradumos, kā arī būtiskākajās nepilnībās. Velojoslas jau šobrīd ir aktuāls jautājums ikvienai Latvijas pašvaldībai, tāpēc liels darbs gaidāms infrastruktūras plānotājiem un pašvaldībām. Velobraucēji ir stabila, neatņemama daļa no kopējās satiksmes un ar to ir jārēķinās arī no infrastruktūras izbūves viedokļa,” tā aptaujas rezultātus par velobraucēju ikdienas paradumiem komentē Rīgas velonedēļas  pārstāvis Dainis Kreilis.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti