Garāžas sarunas

Beidzot arī motociklisti nebūs apdalīti ar modernām tehnoloģijām!

Garāžas sarunas

Kā pareizi automobilī lietot elektroniskās ierīces?

Velosipēds kā ikdienas transporta līdzeklis

Riteņbraukšanas eksperts: Svarīgāk par speciālu apģērbu ir pareizi saregulēts sēdeklis

Velobraucējiem ikdienā nepieciešamais ekipējums ir ķivere un cimdi, bet par speciālu apģērbu satraukties nevajag, svarīgāk ir pareizi saregulēt sēdekļa augstumu, lai nebūtu jābrauc sakumpušu muguru, Latvijas Radio raidījumā "Garāžas sarunas" vērtēja bijušais latviešu riteņbraucējs un Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents, riteņbraukšanas treneris un sacensību organizators Igo Japiņš. 

Lai gan ikdienā velobraucēju ekipējums netiek stingri uzraudzīts no varasiestāžu puses, Japiņš atgādināja, ka vismaz ķivere un cimdi būtu jāvelk katram. 

"Es iesaku vienmēr iesācējiem uzvilkt velocimdus, – ja gadījumā piezemējies, tad vismaz rokas paliek veselas. Tas ir diezgan obligāts pasākums. Ar tām ķiverēm ir, kā ir, bet, ņemot vērā skrejriteņus, kas tagad skrien pa Rīgas ielām, tas nebūtu slikti. Ķiveres tagad diezgan foršas un vieglas var nopirkt," ieteica Japiņš. 

Vēl, braucot ar velosipēdu, lieti noder brilles – lai izvairītos no kukaiņiem un saules stariem, kas var apžilbināt nelaikā. Tiem, kuri ar velosipēdu vēlas veikt tālākus maršrutus, kas aizņem vairāk par stundu, komfortablākiem braucieniem iespējams vērts apdomāt arī riteņbraucēju šortu vai bikšu iegādi. 

"Daudziem cilvēkiem ir kaut kādi aizspriedumi pret to visu. Ja jūs brauksiet 10 kilometrus, droši vien, ka tās nav vajadzīgas, ja jūs brauksiet nedaudz lielākas distances, arī, iespējams, tās nav vajadzīgas. Tas nav obligāts ekipējums vai drēbju gabals, bet ar tām tu komfortablāk jūties, tev nekas neberž. Tev ir jājūtas forši. Sēdekļi jau arī ir dažādi, – cietāki, mīkstāki. Ir jāpiemeklē īstais," norādīja Japiņš. 

Vērtējot nepieciešamību pēc speciāla apģērba, pieredzējušais velobraucējs norādīja, ka bez tāda var iztikt, taču arī tas sniegs papildu ērtības.

"Velokreklam aizmugurē ir kabatas, tu vari kaut ko ielikt, atslēgas, piemēram. Tev nav jāņem soma līdz. Velobikses es ieteiktu braukšanai treniņos, bet, ja tu brauc uz darbu, tas droši vien ir vienalga. Apakškrekls gan ir vajadzīgs, kas sviedrus uzsūc, bet jāskatās, kāds cilvēks pats ir – cits svīst, cits nesvīst," sprieda Japiņš. 

Riteņbraukšanas treneris uzsvēra, ka svarīgāk par speciāliem apaviem un apģērbu ir pareizi saregulēts velosipēda sēdeklis, lai cilvēks uz velosipēda nebrauc sakumpis. 

"Sevišķi [par apģērbu] satraukties nevajag. Svarīgāk, es domāju, cilvēkiem, kas brauc ar riteni, tajā brīdī, kad jūs pērkat to riteni, ir uzsēdi pareizi uzlikt.

Kad pirms Vienības brauciena vai Rīgas velomaratona taisām treniņus Biķernieku trasē, esmu novērojis, ka cilvēki bieži sēdekli uzliek par augstu vai par zemu, un tad viņiem sēdekļa attālums līdz stūrei ir nepareizs. Protams, cilvēks to nezina, brauc sakumpis vai salīcis. Tajā jautājumā nezināšana ir diezgan liela. Tas ir daudz traģiskāk, nekā vilkt velo bikses vai nevilkt," uzsvēra Japiņš. 

Vēl par velobraukšanu

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti