Dienas ziņas

Burtnieka ezerā sāk balto zivju nozveju

Dienas ziņas

Mācību procesā sadarbojas ar uzņēmējiem

Aicina klāt galdautu un apskaut Latviju

4.maijā visā Latvijā aicina stādīt savus Latvijas simtgades ozolus

Pēc desmit dienām - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā, 4.maijā, - oficiāli tiks dots starts Latvijas simtgades svētku maratonam. To aizsāks Baltā galdauta svētki un īpaši simtgadei iecerēta ozolu stādīšanas akcija „Apskauj Latviju!”

4.maijā četrdesmit piecās Latvijas pierobežas pašvaldībās ar svētku pasākumiem un plašu vietējo iedzīvotāju iesaisti stādīs kopumā simt ozolus, kas simboliskā garīguma sardzē aptvers visu Latviju.

"Šie 100 ozoli ir kā Baltijas ceļš, Latvijas garīguma un spēka simbols. Sakām "Stiprs kā ozols!" Gribu aicināt katru arī piedomāt par drošību, bez Latvijas iedzīvotājiem drošība nav iedomājama. Aicinu katru, kas stādīs ozolu, padomāt, par to," norāda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība").

Bet 4.maijā ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts iestādīt savu simtgades ozolu, stāsta akcijas rīkotāju – Iekšlietu ministrijas – pārstāve Daiga Holma.

„Katram cilvēkam būs iespēja interaktīvajā kartē „Apskauj Latviju!” ievietot ziņas par savu iestādīto ozolu, nosūtot koordinātas, nofotografējot to un nosūtot arī kādu vēstījumu,” stāsta Holma.

Daiga Holma: Par ozolu stādīšanu 4.maijā
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

“Tā kā mēs aicinām iedzīvotājus apmeklēt ne tikai tās vietas, kur būs oficiālie 4.maija simtgades ozolu stādīšanas pasākumi, bet iestādīt arī savus simtgades ozolus, ja viņi to vēlas, un piereģistrēt tos „Apskauj Latviju!” kartē,” saka Holma.

Kopumā fakts, ka maz Latvijas iedzīvotāju svin un atzīmē 4. maiju, raisījis lielas bažas. Tāpēc tiek iedibinātas jaunas tradīcijas, mudinot svinēt brīvību un savas valsts pastāvēšanu. Arī šogad ikviens aicināts klāt baltu galdautu savā mājā, savā dārzā vai pulcēties pie balti klātiem galdiem kādā no svinību vietām.

"Klāt baltu galdautu uz gara galda ir sena tradīcija, uzklāt baltu galdautu nozīmē iegūt aizsardzību un svētību. Mūsu senčiem tā bija mikro pasaule," pauda kultūras ministre Dace Melbārde (NA).

Tāpat jau zināms, ka vairāk nekā 100 vietās arī publiski tiks klāts baltais galdauts, arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Esplanādē un pie Ministru kabineta. Svētku norisi 4.maijā plaši atspoguļos LTV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti