Valsts Prezidenta vēlēšanas

Valsts prezidenta vēlēšanu 2. kārtas rezultāti

Valsts Prezidenta vēlēšanas

Saruna ar politikas komentētāju Māri Zanderu

Saruna ar Valsts prezidenta amata kandidāti Elīnu Pinto pēc 2. kārtas rezultātu paziņošanas

No prezidenta vēlēšanu cīņas izstājusies Pinto: Es jūtos gandarīta

"Es jūtos gandarīta" – tā par savu startu Valsts prezidenta vēlēšanās atzina "Progresīvo" Saeimas frakcijas izvirzītā latviešu diasporas pārstāve, bezpartejiskā Elīna Pinto, kuras cīņa šajās vēlēšanās beigusies 2. kārtā, bet divi kandidāti – uzņēmējs Uldis Pīlēns un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") – turpinās cīņu, lai kļūtu par Valsts prezidentu.

"Es cienu, ka ir bijusi iespēja debatēt ar kandidātiem. Es jūtos gandarīta, ka mani nupat apsveica ar 3. vietu. Pēc hokeja neviens vairs nevar teikt, ka trešā vieta – bronza – ir kas smādējams," pēc izstāšanās no sacensības par Valsts prezidenta amatu Latvijas Televīzijā sacīja Pinto. 

Pinto Latvijas Radio sacīja, ka nenožēlo savu dalību prezidenta vēlēšanās, jo viņas dalība debatēs esot ļāvusi sāncensībai būt atklātākai un redzamākai sabiedrībai. Līdz ar to debates bija par vērtībām.

Tāpat Pinto uzsvēra, ka viņa apzinājās, ka šajās vēlēšanās bija dažādi iespējamie rezultāti, taču Pinto "šis nebija stāsts par amatu".

Uz jautājumu par "Progresīvo" turpmāko rīcību vēlēšanās, Pinto zināja teikt, ka partija lems, kuru kandidātu atbalstīt, vadoties pēc tiem pašiem pieciem kritērijiem, pēc kuriem izraudzījās Pinto kā savu kandidāti.

Attiecībā uz turpmāko savu politisko nākotni, Pinto pauda, ka politika nav bijusi viņas pašmērķis.

"Mana darbība Latvijas labā bija aktīva pilsoniskajā laukā, un tā es turpināšu. Latvija man ir mūžilga misija. Par to, kā to īstenot, būs jādomā turpmākajos mēnešos," sacīja Pinto.

KONTEKSTS:

Trešdien, 31. maijā, Saeima vēlē nākamo Valsts prezidentu, kuram jāgūst vismaz 51 deputāta atbalsts. 

Valsts prezidenta vēlēšanas Latvijā notiek ik pa četriem gadiem. Pašreizējā prezidenta Egila Levita pirmais pilnvaru termiņš beigsies šā gada 8. jūlijā. Viņš atkārtoti vairs nekandidēs uz šo amatu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti