Panorāma

Svētku dienā darbiniekiem svētku tarifs vai citi bonusi

Panorāma

Rīgas pilī uzņem Latvijas hokeja izlasi

Eksāmenu nodrošinātājiem un ģimenes ārstiem par darbu hokeja svētku dienā sola samaksāt

Eksāmenu nodrošinātājiem un ģimenes ārstiem par darbu hokeja svētku dienā sola samaksāt

Šī diena, 29. maijs, laikam vēsturē ieies arī kā, iespējams, visknašāk noteiktā brīvdiena visā valstī. Lai varētu nosvinēt hokejistu uzvaru, dažas minūtes pirms dienas sākuma parlaments nobalsoja – brīvdiena būs! Šis straujais lēmums nozīmēja, ka ātri nācās pielāgoties, skaidrot, kā rīkoties, un mēģināt aplēst – kas un par ko samaksās.

Rīts Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS). Visas lielākās slimnīcas un daudzas citas veselības aprūpes iestādes šodien strādā tāpat kā darba dienā.

"Rīts bija gana iespringts, jo lēmums tika pieņemts pusnaktī. Es domāju, ka lielākā daļa cilvēku, pat neskatoties uz svētku prieku, bija devušies gulēt. Protams, ka rīta ziņa par to, ka šodien ir brīvdiena, radīja zināmu satraukumu," atzīst BKUS valdes locekle Zane Straume.

Kopumā Saeimas lēmumu slimnīcā vērtē kā negaidītu. Tomēr pacientu intereses liktas augstāk par brīvdienu darbiniekiem. Vēl neesot pilnīgas skaidrības par šīs brīvdienas apmaksāšanu.

"Ņemot vērā, ka lēmums tika pieņemts pusnaktī, mēs vēl nezinām, kāda tieši būs tā kārtība. Bet ir skaidrs, ka mums būs jārīkojas likuma kārtībā," saka Straume.

Ģimenes ārste Linda Reicle no Liepājas pieņēma lēmumu, ka šodien strādās, vēl nezinādama, vai šo dienu viņai apmaksās. Jo pacientu pieraksts ir pilns.

"Uzrakstīju e-pastu Nacionālajam veselības dienestam ar jautājumu, kā mums rīkoties. Uz to es saņēmu atbildi, ka es varu domāt pati. Jo, visticamāk, mums darbs netiks apmaksāts," klāsta Reicle.

Vēlāk ar tvitera starpniecību ārste saņēmusi ziņu no Nacionālā veselības dienesta, ka tomēr ģimenes ārstiem par šīs dienas darbu samaksās.

Bet vispār poliklīnikā šodien valdījis diezgan liels apjukums.

"Ir pacienti, kas ir pie mums šodien vērsušies, kuriem bija pieraksti arī pie citiem ārstiem tajā poliklīnikā, kurā mēs īrējam telpas, un tur kabineti bija slēgti. Kolēģi nebija uz vietas. Tā ka mēs strādājam, bet blakus kabineti ir ciet. Es nezinu, kā tas viss pēc tam atspēlēsies, jo rindas uz izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām ir tiešām grandiozas," saka Reicle.

Rīgā izglītības iestādes šodien nestrādā. Vien skolas ir atvērtas tur, kur jānodrošina centralizēto eksāmenu process. Savukārt bērnudārzā "Priedīte" šodien nav klusi, jo vienai grupai ir izlaidums.

Izlaidums šodien arī Aleksam, savukārt skolas diena izpalika lielajam brālim Lūkasam.

Alekss un Lūkass: "Tā ir mammas šalle. Es ar to gāju uz turnīriem. Basketbola un hokeja."

LTV: "Un jūs paši skatījāties hokeju?"

Alekss un Lūkass: "Jā. Mēs vienkārši bijām ļoti priecīgi par trešo vietu."

"Visā Latvijā ir svētki, un arī mūsu bērnudārzā šodien ir svētki, mums ir izlaidums. (..)  Pārējie bērni svin mājās kopā ar vecākiem, jo visa Latvija svin," saka bērnudārza "Priedīte" vadītāja Sandra Dišlere.

Aleksa un Lūkasa tētis Deniss atzīst: "Vislabākās emocijas, kas var būt. Pieņemts lēmums varbūt mazliet par vēlu, bet bija jāreaģē, un tas tiešām paliks visai Latvijai atmiņā. Protams, ne vienmēr katram var izdabāt, ne katrs būs apmierināts. Bet, pateicoties mūsu vadībai, mēs esam šeit, mūsu vienīgā grupiņa. Un tā ir pilna."

Kā skaidro Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), pašvaldībām kā skolu un bērnudārzu dibinātājām būs jāizšķiras – darbiniekiem, kas šodien devās uz darbu, maksāt dubultā vai piešķirt papildu apmaksātu brīvdienu.

"Protams, ka dažkārt šī pārorientēšanās nāk smagi. Šeit ir svarīgi saprast, ka papildus valsts mērķdotācijas šim netiek piešķirtas. Tas tiks segts no esošajām mērķdotācijām.

Un tiks precizēts, cik eksāmenu kārtošanā bija iesaistīti pedagogi un atbalsta personāls. Tad mēs varēsim runāt par konkrētām summām,"

teica IZM parlamentārais sekretārs Kārlis Strautiņš ("Jaunā Vienotība").

Studiju process atcelts arī daudzās augstskolās. Piemēram, Rīgas Stradiņa universitātē pārcelti pat gala eksāmeni. 

KONTEKSTS:

Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien Tamperē, ar 4:3 papildlaikā pieveicot ASV, pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

Saeima ārkārtas sēdē svētdien par godu hokeja izlases augstajam sasniegumam lēmusi pirmdienu, 2023. gada 29. maiju, pasludināt par svētku dienu, Latvijas hokeja komandas 2023. gada pasaules hokeja čempionāta bronzas medaļu ieguves dienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti