Latgalē pieķer policistu Latvijā aizliegtu TV kanālu translācijas nodrošināšanā

Iekšējās drošības birojs marta nogalē aizdomās par aizliegtu uzņēmējdarbību, nodrošinot piekļuvi Latvijā aizliegtajiem televīzijas (TV) kanāliem, aizturējis Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes teritoriālās struktūrvienības amatpersonu.

Iekšējās drošības birojs paziņojumā medijiem informēja, ka izmeklēšanā noskaidrojis – Valsts policijas amatpersona nesaistīti ar dienesta pienākumu pildīšanu par samaksu sniegusi pakalpojumus fiziskām personām, nodrošinot tām piekļuvi televīzijas programmām, kuru translācija Latvijā ir aizliegta.

Iekšējās drošības birojs veicis virkni procesuālo darbību, kuru laikā gūts apstiprinājums par Valsts policijas amatpersonas pretlikumīgo rīcību.

Šajā lietā atklāto TV programmu pieslēgumu darbība ir tehniski pārtraukta.

Aizdomās turētajai Valsts policijas amatpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta.

KONTEKSTS:

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Latvijā pārtraukta vairāku Krievijas un Baltkrievijas TV kanālu rādīšana. NEPLP uzsver, ka tas darīts, novēršot draudus Latvijas drošībai.

Viens no spilgtākajiem gadījumiem bija 2022. gada izskaņā, kad NEPLP nolēma anulēt apraides atļauju Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai "Doždj", pamatojot to ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti