Dienas ziņas

Skolās popularitāti gūst mācību uzņēmējdarbība

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Latvieši Lielbritānijā ziedo labdarībai Latvijā

Labdarības pasākumā latvieši Lielbritānijā saziedo 14 000 eiro projektiem Latvijā

Londonā, Latvijas vēstniecībā trešdien, 24. maijā, aizvadīts "Giving for Latvia" jeb "Dot Latvijai" labdarības pasākums ar mērķi atbalstīt vairākus projektus Latvijā. Šādus pasākumus, kas notiek divreiz gadā, parasti apmeklē latviešu uzņēmēji un profesionāļi, jo ieejas biļete nav lēta. Arī izsolītie priekšmeti sasniedz vērā ņemamas summas.

ĪSUMĀ:

  • Pasākumi "Dot Latvijai" notiek divreiz gadā, lai atbalstītu projektus Latvijā.
  • Šoreiz nauda ziedota:
    - pirmajai animācijas filmai latviski, kas vājdzirdīgiem bērniem mācīs zīmju valodu;
    - pusaudžu resursu centram;
    - grāmatām par modernām bērnu audzināšanas metodēm.
  • Pasākumā uzņēmēji un profesionāļi izsolē un ziedojumos kopumā savāca 14 000 eiro.

Darbadienas beigās Latvijas vēstniecībā Londonā pulcējās kupls latviešu uzņēmēju un profesionāļu pulks, no kuriem lielākā daļa labdarībai Latvijā ziedo jau gadiem.

līdzdibinātāja Daniela Utāne stāstīja, ka pasākumi notiek "divas reizes gadā, parasti izvēlamies pāris projektu, ko mēs varam atbalstīt, jo mēs jau esam tāda maza organizācija, kas darbojas, pateicoties brīvprātības principam".

"Es katru otro dienu 20 minūtes vilcienā, braucot no darba mājās, uzrakstu pāris e-pastu, bet tā pamazām, pamazām tas viss virzās uz priekšu. Un tāpēc mēs varam pavilkt kopīgiem spēkiem tikai pāris projektu gadā, bet mēs mēģinām tos izvēlēties ļoti mērķtiecīgi," stāstīja Utāne.

Šoreiz līdzekļi tika vākti pirmajai animācijas filmai latviski, kas vājdzirdīgiem bērniem mācīs zīmju valodu, pusaudžu resursu centram, kā arī grāmatām par modernām bērnu audzināšanas metodēm.

 

Pēc oficiālās daļas sākās izsole, kur tika izsolītas grāmatas, īpašas garšvielas, saldumi, kā arī vairākas ekskluzīvas lietas no Ukrainas.

Diviem krekliem ar bijušā Ukrainas prezidenta padomnieka Oleksija Arestoviča autogrāfu gribētāju netrūka, samaksājot 850 mārciņas par katru.

"Jā, nu varētu būt, ka viens no dārgākajiem krekliem! Bet tas ir ar to domu, ka ir vairāk nekā gads pagājis ar to, kas Ukrainā notiek, un cilvēkiem uzmanība samazinās un atbalsts samazinās. Un šķiet, ka varbūt vairāk nevajag, jo visi ir noguruši, bet ir jāturpina," pauda Ukrainas T krekla ieguvējs Jānis Ērglis.

Izsoles vadītāji Aleksis Razmuss un Lauma Skrūzmane stāstīja, ka ir cilvēki, kuri vēlas kaut ko nopirkt, ir tādi, kuri ierodas tikai ziedot, kādam ir 100, kādam tas ir 1000 mārciņu, un viņiem ir vienalga, ko viņi pērk, galvenais ir piedalīties. 

Tā ir izklaide un process ar ļoti cēlu mērķi, tāpēc tur nevajag stresot vispār, un, ja tās lietas tevi uzrunā un sirds ir pareizajā vietā, tad vienmēr atrodas kāda lieka mārciņa kabatā, ko noziedot, sprieda izsoles vadītāji.

Savukārt uzņēmēja Gita Petkeviča piebilda, ka "tā nav tik daudz prestiža lieta, tā ir ikdienas lieta. Es zinu ļoti daudzas kompānijas... es praktiski nezinu kompānijas, kuras nenodarbojas ar labdarību. Vismaz katrai kompānijai, katram cilvēkam ir kāda viņu mīļākā vai visbiežāk izmantojamā labdarības organizācija".

Izvēlēto labdarības projektu atbalstam Latvijā drīzumā nonāks nedaudz vairāk par 14 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti