Gripas intensitāte – zema; slimnīcās par 30,9% kāpis ar Covid-19 inficēto pacientu skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Iepriekšējā nedēļā, no 13. marta līdz 19. martam, gripas vidējā intensitāte Latvijā nedaudz paaugstinājusies, tomēr kopumā raksturota kā zema. Tikmēr slimnīcās pacientu skaits ar Covid-19 pieaudzis par 30,9%, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Aizvadītajā nedēļā pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtos augšējo elpceļu infekciju gadījumos – 1355 pacienti jeb vidēji 1880 uz 100 000 iedzīvotājiem. Nedēļu iepriekš šis rādītājs bijis augstāks – 1973,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Augstāka saslimstība bērniem līdz 4 gadu vecumam.

Pneimoniju gadījumos vērsušies 14 pacienti jeb vidēji 19,4 uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekšējā nedēļā 28,4 uz 100 000 iedz.). Augstākā saslimstība ar pneimoniju reģistrēta pieaugušajiem vecumā virs 65 gadiem.

Gripas izplatība

Iepriekšējā nedēļā Latvijā fiksēti 79,1 gripas gadījums uz 100 000 iedzīvotājiem; nedēļu iepriekš– 78,4.

Ģimenes ārstu praksēs pagājušajā nedēļā tika reģistrēti 57 klīniskie gripas gadījumi.

Visbiežāk saslimstība ar gripu novērota Daugavpilī, Rīgā un Valmierā.

Augstāka saslimstība ar gripu reģistrēta bērniem līdz 4 gadiem.

No monitoringā iesaistītām stacionārām ārstniecības iestādēm tika ziņots par 23 hospitalizētiem pacientiem ar gripu un 2 stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju.

Saslimstība ar Covid-19 

Pagājušās nedēļas laikā Latvijā Covid-19 gadījumu skaits palielinājies par 24,2%, salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Laboratoriski tika apstiprināti 190 Covid-19 gadījumi. Par 2,5% pieaudzis pozitīvo testu īpatsvars.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu pacientu skaits stacionāros ar apstiprināto Covid-19 infekciju pieaudzis par 30,9%. No monitoringā iesaistītajām slimnīcām tika ziņots par 85 stacionētiem pacientiem ar Covid-19 infekciju.

Aizvadītajā nedēļā reģistrēti septiņi  Covid-19 pacientu nāves gadījumi.

Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts  komplikāciju risks. Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā manavakcina.lv

Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.

2021. gada nogalē bažas sāka radīt vīrusa omikrona paveida izplatība, un vēlāk tika piedzīvots būtisks saslimstības vilnis. Situācijai uzlabojoties, no 2022. gada aprīļa tika atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu. Latvijā Covid-19 saslimstības zemākais punkts bija 2022. gada jūnija sākumā, bet pēc tam novēroti regulāru saslimstības pieaugumi un samazinājumi.

Trīs gadu laikā Covid-19 prasījis vismaz 6632 cilvēku dzīvību. 

Tikmēr 2022. gada decembra sākumā Latvijā izsludināts gripas epidēmijas sākums. Ap Ziemassvētku laiku tika novērots gripas saslimstības pacēlums, prognozējot, ka saslimstības izplatība sasniegs vēl lielākus apmērus. 

Pieaugot augšējo elpceļu saslimšanām, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests uz brīdi pārgāja uz darbu ārkārtas situācijas režīmā, bet pēc trim nedēļām no tā atteicās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti