Dienas ziņas

Policijai reidā piesola turpināt pārkāpt ātrumu

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

VARAM izvērtēs situāciju Ogrē

VARAM vērtēs Ogres domes rīcību konfliktā ar muzeju

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pieprasīs nepieciešamo informāciju un pamatojumu Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktores Evijas Smiltnieces atstādināšanai no amata, kā arī iemeslus, kādēļ domes sēdē netika uzklausīts iedzīvotāju viedoklis.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks ("Apvienotais saraksts") norādīja, ka ir jāsaprot situācijas tiesiskie apstākļi.

"Saskaņā ar likumu VARAM ir tiesība par pārraudzību.

VARAM vērtēs, vai pašvaldība ir rīkojusies tiesiski un nav pārkāpusi savas pilnvaras.

Es gribētu redzēt domes lēmumus, tas prasīs vienu nedēļu, un tad es nākšu ar slēdzienu. Šeit tiešām svarīgi ir apstākļi, laba pārraudzība. Es negribētu, ka te notiek mērīšanās, kuram garāka pātadziņa," sacīja Sprindžuks.

Šonedēļ premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") solīja aicināt ministru Sprindžuku izskatīt šo Ogres konflikta lietu pēc būtības. Situācijas attīstība pašvaldībā Kariņam nav saprotama un nav pieņemama.

KONTEKSTS:

Novada domes un Ogres muzeja konfliktu, kas rezultējās izstāžu programmas atcelšanā, izraisīja nesenais atteikums uzņemt domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa iecerēto sankcijām pakļautā Krievijas oligarha Pjotra Avena kolekcijas porcelāna izstādi.

Pēc šī soļa, kā norādīja muzeja darbinieki, sākušās pašvaldības sankcijas pret muzeju – no muzeja telpām uz citām vietām pārcelti iepriekš plānotie pasākumi, muzejam aizliegts pašam komunicēt ar sabiedrību, un līdz 21. februārim nebija saskaņots šī gada izstāžu plāns muzejā, kaut arī muzejs pašvaldībai to iesniedzis jau pagājušā gada augustā.

Tāpat pašvaldība bija liegusi rīkot sapulci Ogres muzeja atbalstam, tomēr pēc atkārtota pieteikuma saņemšanas mītiņa dienā kļuva zināms, ka sapulces rīkošana tomēr atļauta. Mītiņā pulcējās aptuveni 200 cilvēku. Tiesībsargs norādīja uz bažām par to, kā Ogres pašvaldība ierobežo iedzīvotāju pulcēšanās brīvību.

Ogres novada pašvaldība 6. aprīlī publiski paziņoja, ka vērsusies KNAB, jo muzejā veiktā pārbaudē konstatējusi iespējamu likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" pārkāpumu. Savukārt aprīļa vidū, kad Ogres novada domes sēdē bija plānots lemt par muzeja direktores direktores Evijas Smiltnieces atstādināšanu uz laiku, viņa pašvaldībai uzteikusi darbu.

Pašvaldību darbu pārraugošā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) paudusi, ka neredz iemeslu iejaukties strīdā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti