Panorāma

Ugunsgrēkā cietušo kravas kuģi ievilks Rīgas ostā

Panorāma

Panorāma

Ogrē piketē pret iejaukšanos muzeja darbībā

Ogrē 200 cilvēku piketē pret vietvaras iejaukšanos muzeja darbībā

Aptuveni 200 piketētāju pulcējās pie Ogres muzeja, lai paustu atbalstu tā darbiniekiem konfliktā ar pilsētas mēru Egilu Helmani (Nacionālā apvienība). Sanākušie pauda, ka konfliktā ar muzeju tiek skarts kas daudz būtiskāks par pašvaldības attiecībām ar tās iestādi – runa ir par pilsoniskām brīvībām un demokrātiju.

Ogrē cilvēki pulcējas muzeja atbalsta akcijā "Demokrātija ir trausla kā porcelāns"
00:00 / 01:51
Lejuplādēt

Ar aizdedzinātām svecītēm, kas novietotas pie muzeja durvīm, un ar aprakstītiem plakātiem un porcelāna šķīvjiem pie Ogres Vēstures un mākslas muzeja pulcējās aptuveni 200 cilvēku, lai izrādītu atbalstu muzejam un tā darbiniekiem, kas bija pret Ogres mēra Egila Helmaņa ieceri muzejā atklāt sankcijām pakļautā Pjotra Avena porcelāna kolekcijas izstādi.

Sanākušie uz muzeja trepītēm teica runas un pamatoja, kādēļ atnākuši. Viņi uzvēra pasargāt vārda brīvību un muzeju darbības autonomiju. Sanākušo vidū bija manāmi arī ar partijām saistīti cilvēki. Tikmēr pilsētas iedzīvotāji uzsver, ka nevar palikt malā.

“Nu, es gribu nostāties labā pusē!”

“Aizstāvēt taisnību un aizstāvēt iedzīvotāju intereses tāpēc, ka tā nevar –viens diktators darīs, ko gribēs!”

“Tāpēc, ka kauns par to, kas notiek Ogres domē, patiešām kauns!”

“Mēs skatāmies un pievēršam uzmanību, nevēlētos būt tā pilsēta, kas izstāda oligarha privāto kolekciju, jo kāds pie vadības to vēlas!”

Ogres novada dome pēc pilsoniskās sadarbības un attīstības biedrības atkārtotas vēršanās pašvaldībā atļauju mītiņu rīkot deva vien ceturtdien, īsi pirms plkst.14.

“Demokrātija ir trausla kā porcelāns. Mums ir jāturas kopā, lai sargātu to katru dienu!

Nevar ļaut varmākam rullēt pāri muzejam, darbiniekiem, iedzīvotājiem ne ar likumiem, ne ar ierakstiem sociālajos tīklos. Tas nav pieņemami!” akcijas dalībniekus uzrunāja biedrības pārstāve Elīna Grīnhofa. Viņa uzsvēra, ka cilvēki ir ieradušies, jo viņiem nav vienalga un nav arī bail paust savu nostāju.

Pasākuma izskaņā sanākušie sadevās rokās, veidojot ķēdi ap muzeju, lai tādējādi simboliski parādītu, ka vēlas to aizsargāt.

Ņemot vērā radušos situāciju, Kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība), piektdien, 24. februārī, sasaucis Muzeju padomes ārkārtas sēdi, uz kuru aicināta Ogres pašvaldība un muzeja pārstāvji.

Arī tiesībsargs Juris Jansons ir paudis, ka situācijai ir pievērsta uzmanība un šobrīd birojs strādā pie tās analīzes un vērtējuma.

KONTEKSTS:

Ogres Vēstures un mākslas muzejs iebilda Ogres mēra Egila Helmaņa (Nacionālā apvienība) rosinātajai sankcijām pakļautā Pjotra Avena porcelāna kolekcijas izstādei. Arī sabiedrība nosodīja šādas izstādes veidošanu Ukrainas kara laikā, un šo izstādi muzejs februārī neatvēra.

Pēc šī soļa, kā norādīja muzeja darbinieki, sākušās pašvaldības sankcijas pret muzeju – no muzeja telpām uz citām vietām pārcelti iepriekš plānotie pasākumi, muzejam aizliegts pašam komunicēt ar sabiedrību, un līdz 21. februārim nebija saskaņots šī gada izstāžu plāns muzejā, kaut arī muzejs pašvaldībai to iesniedzis jau pagājušā gada augustā.

Tāpat pašvaldība bija liegusi rīkot sapulci Ogres muzeja atbalstam, tomēr pēc atkārtota pieteikuma saņemšanas mītiņa dienā kļuva zināms, ka sapulces rīkošana tomēr atļauta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti