Dienas ziņas

Ģimenes ārstiem pārslodze arī vasarā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Traucēta norēķināšanās ar depozīta kuponiem

Kiberuzbrukuma dēļ traucēta norēķināšanās ar depozīta kuponiem

Veikalu kasēs pirmdien traucēta depozīta kuponu atprečošanas iespēja — ar tiem norēķināties nevar. Problēmas iemesls — kiberuzbrukums depozīta uzņēmuma partnerim "Tomra Systems ASA".

Tomēr taromātos var nodot tukšos depozīta iepakojumus un saņemt kuponu ierastajā kārtībā. To varēs izmantot vēlāk, kad tehniskās problēmas būs atrisinātas.

"Šīs problēmas sākās vakardien [16. jūlijā]. Attiecīgi arī "Tomra" atbilstoši savām drošības procedūrām pieņēma lēmumu daļu savas infrastruktūras atslēgt uzbrukuma novēršanai," pastāstīja SIA "Depozīta iepakojuma operators" valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis, neprognozējot, cik ātri problēmu izdosies novērst.

"Depozīta iepakojuma operators" arī saņem iedzīvotāju sūdzību telefonzvanus, taču apjoms nav liels.

Taromātu uzstādītājs "Tomra Systems ASA" informēja, ka plašais kiberuzbrukums tieši ietekmēja dažas uzņēmuma datu sistēmas. Attiecīgās iestādes jau ir informētas, un ir mobilizēti visi pieejamie iekšējie un ārējie resursi, lai ierobežotu un neitralizētu šo incidentu.

"Uzbrukums tika atklāts 16. jūlija rītā (pēc Viduseiropas laika), un tika nekavējoties veikti pasākumi, lai to apturētu un mazinātu sekas. Mēs nekavējoties atslēdzām dažas sistēmas, lai ierobežotu uzbrukumu, un šobrīd "Tomra Systems ASA" izvērtē, vai klientiem un darbiniekiem varētu būt samazināta mūsu pakalpojumu stabilitāte. Mūsu galvenā uzmanība tagad ir vērsta uz to, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu visu sistēmu darbību," norādīts uzņēmuma paziņojumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti