Apdrošinātājiem par vētras postījumiem pieteiktas atlīdzības 13–14 miljonu eiro apmērā

Saistībā ar 7. augusta postošā negaisa nodarītajiem zaudējumiem Latvijā apdrošinātājiem atlīdzībās pieprasītā summa ir aptuveni 13–14 miljoni eiro, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Apdrošinātāju asociācijas prezidents atklāja, ka patlaban apdrošinātāji saņēmuši aptuveni 2500 atlīdzību pieteikumus, kas veido kopējo summu aptuveni 13–14 miljonu eiro apmērā. Abāšins gan uzskata, ka šī summa vēl varētu pieaugt. 

"Latvijas apdrošinātājiem 13–14 miljoni, kuri sadalās – kaut kādi 4–5 miljoni ir par sējumiem, aptuveni 4–5 miljoni ir par īpašumiem, un aptuveni 3–4 miljoni būs par brīvprātīgo auto apdrošināšanu "Kasko"," stāstīja Abāšins.

KONTEKSTS:

7. augustā Latvijā plosījās negaiss ar stiprām vēja brāzmām, vietām arī lietusgāzēm un lielgraudu krusu. Sākotnēji negaiss skāra Kurzemi un valsts centrālo daļu, īpaši smagus postījumus nesot Dobeles novadā, vakarā tas skāra Latvijas austrumu daļu.

Pērkona negaisa laikā Latgalē gājis bojā cilvēks, kuram uzkrita koks. Vēl astoņi cilvēki vētrā ir cietuši, cilvēkiem uzkrituši koki, vienā gadījumā – jumta gabals, cilvēki cietuši arī no krusas graudiem.

Vētras nodarītie postījumi pašlaik aplēsti 11 miljonu eiro apmērāValsts varētu uzņemties līdz 90% izmaksu vētras postījumu novēršanai pašvaldībās.  Individuālām dzīvojamām mājām varētu būt pieejams vienreizējais atbalsts līdz 3000 eiro, nepārsniedzot 20 eiro par kvadrātmetru.  Savukārt daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem atbalsts būtu nodrošināts 20 eiro par kvadrātmetru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti