Rīta Panorāma

Rumānijā mākslīgā intelekta droni palīdzēs glābējiem

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar VARAM ministru Māri Sprindžuku

Vētras postījumi pašlaik aplēsti 11 miljonu eiro apmērā

Šīs nedēļas vētras nodarītie postījumi pašlaik aplēsti 11 miljonu eiro apmērā, intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" pastāstīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks ("Apvienotais saraksts").

Vētras dēļ postījumus piedzīvoja pašvaldību 54 īpašumi un 2500 mājsaimniecības. Visvairāk jeb 1600 postīto īpašumu ir Dobeles novadā, citviet – mazākā apmērā.

"Protams, visas šīs mājsaimniecības vēl jāpārskaita, un to darīs pašvaldības, jo kāds varbūt šķūnīšus pieskaitīja.

Mēs nevaram palīdzēt pilnīgi visam, bet cilvēku galvenais mājoklis tiešām tiks atbalstīts," sacīja Sprindžuks.

Viņš atzina, ka daļai vētras skarto saimniecību postījumu novēršanai valsts atbalsts līdzēs vien daļēji. "Tomēr tas ir veids, kā mēs tiekam uz priekšu līdz ziemai," viņš piebilda.

Valsts varētu uzņemties līdz 90% izmaksu vētras postījumu novēršanai pašvaldībās.  Individuālām dzīvojamām mājām varētu būt pieejams vienreizējais atbalsts līdz 3000 eiro, nepārsniedzot 20 eiro par kvadrātmetru.  Savukārt daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem atbalsts būtu nodrošināts 20 eiro par kvadrātmetru.

Sprindžuks skaidroja, ka atbalsta robežas noteiktas, izvērtējot aptuvenās jumta labošanas izmaksas.

KONTEKSTS:

Pirmdien, 7. augustā, Latvijā plosījās negaiss ar stiprām vēja brāzmām, vietām arī lietusgāzēm un lielgraudu krusu. Sākotnēji negaiss skāra Kurzemi un valsts centrālo daļu, īpaši smagus postījumus nesot Dobeles novadā, vakarā tas skāra Latvijas austrumu daļu.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests pērkona negaisa dēļ saņēma aptuveni 300–330 izsaukumu. Ziņots par lauztiem kokiem, bojātām automašīnām, ēkām, norautiem jumtiem. Visvairāk izsaukumu saņemts no Rīgas un tās apkārtnes, no Daugavpils un Dobeles novada. Taču šajās vietās ir atšķirīgi postījumu apmēri.

Pērkona negaisa laikā Latgalē gājis bojā cilvēks, kuram uzkrita koks. Vēl astoņi cilvēki vētrā ir cietuši, cilvēkiem uzkrituši koki, vienā gadījumā – jumta gabals, cilvēki cietuši arī no krusas graudiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti