4. studija

Kam pieder zeme, uz kuras Mārupes pašvaldība sākusi būvēt ietvi?

4. studija

(Zīmju valodā). 4. studija

Vai "Kopā mēs esam spēks" jeb - kur paliks glezna, kad sienas vairs nebūs?

Rīgas dome varētu pārcelt Ukrainas atbalsta murāli no nojaucamās būves uz kādu savu ēku

Pagājušā gada martā, drīz pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, Rīgā, Čiekurkalna 1. līnijā, tapa iespaidīgs ārsienas gleznojums, kur atveidotas divas sievietes Latvijas un Ukrainas karoga krāsu drēbēs — abas sirsnīgi apkampušās. Vasaras beigās kļuva zināms, ka ēku, uz kuras tapis gleznojums, pilnībā pārbūvēs, un tagad aktīvisti kopā ar Rīgas domi meklē jaunu mājvietu šim murālim.

Kopš kļuvis zināms, ka šim mākslas darbam ir jāatrod jauna "mājvieta", par to piedomā arī Rīgas apkaimju aktīvisti, kā Miks Celmiņš, kurš savā "Facebook" kontā publicēja ierakstu ar iniciatīvu šo vai līdzīgu murāli uzgleznot Avotu apkaimē.  

Šis mākslas darbs ir mēbeļu salona "Kate" kolektīva solidaritātes un mīlestības izpausme ukraiņu tautai. Par plānoto rekonstrukciju salons zināja jau brīdī, kad tapa gleznojums. Taču tolaik likās, ka līdz nama rekonstrukcijai karš būs sen beidzies.

Salona "Kate" attīstības vadītājs Miks Krenbergs "4. studijai" pastāstīja, ka brīdī, kad sākās Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā "mēs sapratām, ka jūtam līdzi ikvienam karā cietušajam, cienām un apbrīnojam ikvienu, kas stāv par Ukrainu, atbalsta un palīdz, kā vien var. Bijām pārliecināti, ka kaut kas ir jādara arī mums".

"Likās, ka ar mūsu necilās ķieģeļu sienas palīdzību mēs kaut mazliet saliedētu rīdziniekus labiem darbiem un iedvesmotu kopā būt stipriem. Cerējām, tas kādu pamudinās sniegt savu atbalsta plecu grūtībās nonākušajiem," stāstīja Krenbergs.

Mākslinieks, sienas gleznojuma autors Dainis Rudens raidījumam pauda, ka murālis simbolizē vistiešāko atbalstu, sapratni un siltumu.

Ēku, uz kuras ir gleznojums, gandrīz pilnībā uzcels no jauna, bet "Kate" tic, ka gleznai izdosies atrast lieliskas mājas.

Pašlaik biedrība "Tavi draugi" uzņēmās atrast jaunu mājvietu šim sienas gleznojumam, meklē ne tikai vietu, bet arī kādu finansiālu atbalstu, lai to varētu realizēt un, iespējams, pat vēl citā apjomā un citā izmērā.

"Es domāju, ka pilnīgi noteikti ir tāda vieta, kur šis sienas gleznojums varēs palikt ilglaicīgi, jo šī, manuprāt, ir tāda ļoti, ļoti laba laika zīme, laika zīmes gleznojums par to faktu un notikumu, kas ir bijis. Kaut kādā ziņā es domāju, ka ar laiku tas varētu kļūt kaut kas vēsturisks. Vislabākā vieta būtu tāda, kas pēc tam paliktu neaizskarama," sprieda mākslinieks Dainis Rudens.

"Tiklīdz tiks rasta iespēja un vieta, kur šo darīt, tad pilnīgi noteikti šis gleznojums uzmirdzēs no jauna un iespējams, ka viņš tiks papildināts, to redzēsim, kad tas pienāks," piebilda Rudens.

Biedrības "Tavi draugi" pārstāvis Kaspars Bērziņš atzina, ka šis gleznojums biedrībai nozīmē ļoti daudz, "mēs arī no pirmās dienas esam ar Ukrainu, būsim visu kara laiku, un es domāju, arī vēl turpmāko laiku pēc kara – cik vien spēsim, tik mēs arī palīdzēsim".

Tāpēc biedrība vērsās Rīgas domē ar lūgumu atrast kādu pašvaldībai piederošu ēku, uz kuru šo murāli pārnest.  

Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Solvita Brence-Kauste apliecināja, ka pašvaldība saņēmusi mutisku informāciju par šādu biedrības "Tavi draugi" iniciatīvu un vēlmi pārnest gleznojumu "Kopā mēs esam spēks" uz kādu no pašvaldības ēku sienām.

"Pēc iesnieguma saņemšanas izskatīsim visas iespējas realizēt šo aktivitāti. Rīgas dome atbalstīs Ukrainu visos iespējamos veidos, cik ilgi tas būs nepieciešams," pauda  pašvaldības pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti