Dienas ziņas

Bijušajā izgāztuvē Liepājā atrod karavīra kapa krustu

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Aicina būt uzmanīgiem mežos un neizraisīt ugunsgrēkus

Ugunsdzēsēji aicina būt uzmanīgiem mežos un neizraisīt ugunsgrēkus

Saglabājoties augstai ugunsbīstamībai mežos, ugunsdzēsēji cilvēkus aicina ievērot piesardzību, mežā izmantojot atklātu liesmu, jo pat neliela dzirkstele var izraisīt postošu ugunsgrēku.

Lai mazinātu ugunsgrēka izcelšanās iespējas, uzturoties mežos un purvos ugunsnedrošajā laikposmā, ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, kurināt ugunskurus neatļautās vietās, atstāt tos bez uzraudzības, dedzināt atkritumus, kā arī braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem ārpus ceļiem.

"Uz šo rītu mums ir fiksēts un dzēsts 141 meža ugunsgrēks ar izdegušo platību 41 hektārs," pastāstīja Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

"Nemainīgi degošākās divas mūsu virsmežniecības ir Rīgas pilsēta, kuras teritorijā ir Rīgas un Jūrmalas pilsētas, Rīgas meži. Tātad ar lielu cilvēku pieplūdumu. Un otra ir Dienvidlatgales virsmežniecība, kuras teritorijā ir Daugavpils pilsēta ar saviem piepilsētu mežiem," atzina Jaunķiķis.

Noteiktas prasības jāievēro arī meža īpašniekiem. Ir jārūpējas, lai meža ceļi un stigas būtu atbrīvotas no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai nepieciešamības gadījumā meža ugunsdzēsības automašīnām būtu iespējams brīvi pārvietoties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti