Dienas ziņas

Liepājas teātra pagaidu valde sola uzlabot iestādes finanšu situāciju

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Kuldīgas slimnīcā papildina operāciju klāstu

Kuldīgas slimnīcā papildina operāciju klāstu

Iespēja saņemt palīdzību tuvāk mājām un negaidīt pārāk garā rindā – tā par nesen Kuldīgas slimnīcā veikto pirmo pēdas īkšķa un pleznas kaula locītavas endoprotezēšanas operāciju norādīja slimnīcā. Traumatoloģe ortopēde Evita Rumba atzina – ir daudz cilvēku, kuriem nepieciešama palīdzība pēdu ārstēšanā. Šādi var attīstīt arī lokālajās slimnīcās pieejamo pakalpojumu klāstu. 

Pēc pēdas īkšķa un pleznas kaula locītavas endoprotezēšanas operācijas skrundeniece Vineta Zīdere regulāri apmeklē operāciju veikušo ārsti Evitu Rumbu, lai pārbaudītu, kā sokas ar atveseļošanos. Viss dzīst labi, un jau pagātnē ir laiks, kad sāpes īkšķī bija tik neciešamas, kad sāpēja pat segas pieskaršanās pirkstam. 

"Sāpes bija nepanesamas, nevarēju apavus uzvilkt, un, kad vajadzēja iet, ļoti sāpēja. Darbā vajadzēja staigāt ar vilnas zeķīti, nevarēja apavus uzvilkt," stāstīja paciente. 

Atveseļošanās pēc šādas operācijas notiek aptuveni trīs mēnešus kāju saudzējošā režīmā.  

Savukārt traumatoloģe ortopēde Evita Rumba pastāstīja: 

"Varētu teikt, ka kauls pret kaulu gandrīz jau rīvējās, berzējās, līdz ar to arī paiet nevar, viss sāp. Mēs noņēmām pirkstam pamata falangas locītavas virsmu, pleznas kaulam sākumdaļu, kur ir skrimšļainā daļa. Principā atjaunojām locītavas, spraugu un tukšumu, ko mēs radījām, aizpildījām ar implantu."

Kuldīgas slimnīcā šādu pēdas īkšķa endoprotezēšanu traumatoloģe ortopēde Rumba kopā ar kolēģi Jāni Jansonu veica pirmo reizi, jo līdz šim slimnīca savā operāciju klāstā tādu nebija paredzējusi. Tomēr redzot, ka ārste ir ieinteresēta šādas operācijas te praktizēt, slimnīca plāno arī pilnveidot speciālo aprīkojumu. 

"Viens ir gan veikto operāciju skaits, operāciju zāle tiek noslogota, un arī pacienti. Viņiem jau ne tikai veic operāciju, bet viņi arī brauc pie ārsta uzraudzīties, uz konsultācijām brauc. Un cilvēkiem arī medicīna un iespēja veikt šādu operāciju ārpus Rīgas kļūtu pieejamāka," uzsvēra Kuldīgas slimnīcas galvenais ārsts Edgars Siliņš.

Rumba norādīja, ka arī rindas uz medicīnas pakalpojumu kļūst īsākas.

Zīdere atzina, ka viņai ļoti svarīgi bijis tas, ka operāciju varēja veikt tuvāk dzīvesvietai: 

"Tas ir ļoti liels pluss, ka tepat, ka nav jābraukā uz Rīgu vai uz Liepāju (..) Esmu ļoti priecīga, ka šeit pat Kuldīgā to var izdarīt, jo cilvēkiem tas ir tomēr tuvāk mājām un patīkamāk." 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti