Tālruņa līniju vardarbībā cietušo sieviešu atbalstam plāno atvērt ne ātrāk par nākamo gadu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Plāno atvērt tālruņa līniju atbalsta sniegšanai vardarbībā cietušām sievietēm. Satiksmes ministrija jau rezervē tālruņa numuru, taču tas darbu sāks ne agrāk par nākamo gadu. Tikmēr biedrība "Centrs Marta" norādīja, ka šāds tālrunis ir ļoti nepieciešams, īpaši tagad, kad priekšā vairākas brīvdienas, bet biedrība svētku dienās zvanus nepieņem.

Tālruņa līniju vardarbībā cietušu sieviešu atbalstam plāno atvērt ne ātrāk par nākamo gadu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šajā nedēļā Satiksmes ministrija spēra pirmos soļus vardarbībā cietušu sieviešu atbalsta tālruņa izveidē. Valdība apstiprināja ministrijas rosinātos grozījumus, kas paredz rezervēt palīdzības dienesta numuru 116016. Par zvanu centra saturu atbildīga ir Labklājības ministrija.

Telefona numurs ir rezervēts, taču palīdzības tālrunis šajā gadā darbu vēl nesāks, skaidroja Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Ilze Kurme: "Šī iniciatīva nākusi no Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas priekšlikuma par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē mazināšanu, kas attiecīgi paredzēs vienota Eiropas Savienības līmeņa telefona numura izveidi. Sarunas par direktīvas saturu un detalizētākām sadaļām, vienotu visu valstu vienošanos šobrīd notiek Eiropas Komisijas ietvaros. Tas vēl ir diskusiju jautājums."

Palīdzības tālrunis ir tikai daļa no pasākumu kopuma. Paredzēts, ka atbalsta tālrunim jābūt pieejamam visu gadu 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā un bez maksas.

"Visticamāk mūsu situācijai un mūsu valsts lielumam šis tālrunis tiktu integrēts ar kādu no jau esošajiem tālruņiem. Respektīvi šis numur būtu jaunais – 116016, bet tehniski tas saslēgtos ar kādu no jau esošajiem atbalsta tālruņiem," skaidroja Kurme.

Savukārt biedrības "Centrs Marta direktore Iluta Lāce uzsvēra:

"Šāds tālrunis ir absolūti nepieciešams, jo vardarbība pastāv, sevišķi pret sievietēm."

"Pagājušajā gadā veiktais pētījums apliecina, ka šobrīd Latvijā visizplatītākā vardarbības forma ir intīmo partneru starpā psiholoģiskā vardarbība – 28,8%. Jāatzīst, ka "Centrā Marta" pagājušajā gadā lielākoties sievietes vērsās saistībā ar to, ka bija cietušas no fiziskās vardarbības, bet bija pieaugusi arī vēršanās saistībā ar seksuālo vardarbību. Protams, emocionālā vardarbība ir klātesoša visos šajos gadījumos. Ja mēs skatāmies statistiski, tad saistībā ar intīmo partneru vardarbību katra trešā sieviete cieš no šīs vardarbības."

Pērn "Centrs Marta" sniedza rehabilitāciju kopumā 664 personām. No tām 98% bija sievietes. Šis skaits ir dubultojies, visticamāk, saistībā ar pandēmijas radītajām sekām un saasināto ģeopolitisko situāciju.

Personas, kas cietušas no vardarbības var saņemt atbalstu "Centrā Marta", tāpat pieejams diennakts atbalsta tālrunis krīžu un konsultāciju centrā "Skalbes".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti