Par naftas noplūdi no Būtiņģes termināļa Lietuvas uzņēmumam jāmaksā Latvijai 9000 eiro kompensācija

Par Latvijas jūras ūdeņu piesārņojumu pēc februāra sākumā notikušās naftas noplūdes no Būtiņģes termināļa Lietuvas uzņēmumam "Orlen Lietuva" būs jāmaksā Latvijai kompensācija vairāk nekā 9000 eiro apmērā.

Valsts vides dienests paziņojumā medijiem informēja, ka 7. februārī fiksētās noplūdes rezultātā Latvijas jūras ūdeņos konstatēti divi  piesārņojuma laukumi 0,24 kvadrātkilometru un 0,06 kvadrātkilometru platībā. Aprēķināts, ka kopējais Latvijas teritoriju sasniegušais naftas daudzums bija 0,09 kubikmetri jeb 90 litri.

Ņemot vērā meteoroloģiskos apstākļus, piesārņojumu jūrā savākt nebija iespējams.

Rezultātā tika aprēķināts videi nodarītais kaitējums 9106,37 eiro apmērā.

Vienlaikus uzņēmumam jākompensē arī zaudējumi, kas radušies Latvijas valstij saistībā ar reaģēšanu uz piesārņojumu – Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēkiem tiks atlīdzinātas izmaksas par piesārņojuma vietas apsekošanu un novērošanu, kas kopā veidoja 823,31 eiro.

AB "Orlen Lietuva" kompensēs aprēķināto kaitējumu videi un zaudējumus, kas nodarīts Latvijas valstij.

KONTEKSTS:

Pie naftas pārstrādes uzņēmumam AB "Orlen Lietuva" piederošā Būtiņģes naftas termināļa Baltijas jūrā 7. februārī, pārtrūkstot tankkuģa bojas pietauvošanās trosei, atvienojies šļūtenes savienojums un jūrā noplūduši ap 1400 līdz 1800 litru naftas. Notikuma vietā Lietuvas Jūras spēku meklēšanas un glābšanas kuģis savāca ap diviem kubikmetriem ūdens-naftas maisījuma, taču daļa piesārņojuma sasniedza arī Latvijas ūdeņus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti