Panorāma

Rēzeknes dome iecerējusi taupīt, samazinot pabalstus

Panorāma

Panorāma

Karavīri mācībās iepazīst Latgales ceļus un pilsētas

Mācībās «Nameja vairogs» karavīri iepazīst Latgales ceļus un pilsētas

Latgalē, tostarp Daugavpilī, ceturtdien savu klātbūtni demonstrēja Latvijas un sabiedroto valstu karavīri un zemessargi. Norisinās militārās mācības "Nameja vairogs", kuru laikā karavīri devās patrulēt pilsētu ielās. Viņi un bruņutransportieri "Patria" pievērsa arī vietējo iedzīvotāju uzmanību. 

"Nameja vairogs" pavērsts pret austrumiem. Mācības norisinās Latgalē un Vidzemē. Uz Daugavpili ceturtdien devās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri.

NBS mehanizētās kājinieku brigādes 1. mehanizētā kājinieku bataljona 2. rotas komandieris Mārtiņš Brēdiķis norādīja: "Mēs trenējam pārdislokāciju no Ādažu bāzes šeit uz Zemessardzes bāzi. Un praktiski mēs trenēsimies, kā veikt patruļas apdzīvotās vietās."

Tas paredz iesēšanos 12 bruņutransportieros "Patria" un iekļaušanos ceļu satiksmē. Kolonai līdzi devās militārā policija. Karavīri arī kāpa laukā no bruņutransportieriem, lai patrulētu pa Daugavpils ielām.

Brēdiķis stāstīja: "Karavīri izstaigā savu atbildības rajonu ar kājām, lai to iepazītu. Tas ir būtiski, svarīgi valsts aizsardzības plānā, lai pēc tam mēs spētu šeit darboties, ja ir nepieciešams. [Svarīgi], ka mēs pazīstam savu zemi, savu teritoriju."

Daugavpilī karavīri piestāja 18. novembra ielas malā. Viņu ceļi veda garām ēdināšanas vietām, dzīvokļu namiem, poliklīnikai, cietumam, arī Baltkrievijas ģenerālkonsulātam. Dienas vidū pilsētas ielās netrūka arī garāmgājēju.

Latvijas Televīzijas uzrunātie Daugavpils ielās sacīja: 

"Varēja ne šajā vietā. Tāpēc, ka šeit satiksme tāda."

"Pirmo reizi tādas redzu."

"Mēs braucām, man liekas uz Rīgu, tur arī tādas mašīnas brauca. Parādē. Kad izaugsim, arī būsim [karavīri]."

"Es svētu šos puišus, šos karavīrus, bet lai Dievs pasargā mūsu pilsētu no karadarbības, lai visā Latvijā tādas nebūtu. Protams, aizsardzības dēļ ņemtu ieroci rokās, tā varbūt arī ir nepieciešamība, bet ne uzbrukuma dēļ."

Tiesa, netrūka arī neapmierināto, kas gan pret televīzijas kameru grieza muguru – kāds nospļāvās, cits krieviski nolamājās. Daudzi redzēto centās nofilmēt. 

Pārsteigumu par notiekošo pauda ne vien daugavpilieši, bet pēcāk arī Dagdas iedzīvotāji. Šai Latgales mazpilsētai ceturtdien izbrauca pat divas militārās kolonnas. No Rēzeknes uz Ludzu un tālāk uz Dagdu devās Zemessardzes 3. Latgales brigādes pārstāvji.

Zemessardzes 32. kājnieku bataljona "Patria" rotas komandieris Rinalds Apeins sacīja: "Katrai mašīnai ir valsts karodziņš, katram karavīram uz formas ir valsts karodziņš. Jāskatās vairāk Latvijas Televīzija. Tur bija paziņots, ka mācības notiks. Cilvēkiem jābūt gataviem mūsdienās, ka mācības notiek, mēs trenējamies, esam gatavi aizstāvēt savu valsti."

Mācības "Nameja vairogs" noslēgsies piektdien. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti