Rīta Panorāma

Streiko Holivudas kino un televīzijas scenāristi

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar NBS komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu

NBS komandieris: Ar armijas iepirkumiem jānodarbojas speciālai aģentūrai

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) iepirkumiem būtu jābūt speciāli tiem veidotas aģentūras pārraudzībā. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" izteicās NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. 

Skandalozā 220 miljonus eiro vērtā armijas pārtikas iepirkuma kontekstā Kalniņš sacīja, ka ar "lielajiem iepirkumiem" jānodarbojas speciālai aģentūrai.

"Mums ir iesākta nodrošinājuma reforma, kas paredz, ka bruņotie spēki aiziet no iepirkumiem. Paliks tikai mazi iepirkumi, bet ar visiem lielajiem iepirkumiem jānodarbojas speciālai aģentūrai," pauda NBS komandieris. 

Kalniņa ieskatā šāds risinājums ļautu veidot labāku iepirkumu procedūru. "Tas ir mērķis, ko mēs [NBS] kopā ar Aizsardzības ministriju mēģināsim pēc iespējas ātrāk ieviest," piebilda Kalniņš. 

KONTEKSTS:

Armijas iepirkumā par loģistikas pakalpojumu pārtikas piegādēm armijai nākamajos piecos gados uzvarēja salīdzinoši neliels uzņēmums "Zītari LZ". Aizsardzības ministre pieprasīja skaidrojumu par šo līdz 220 miljoniem eiro vērto iepirkumu un uzdeva pārbaudīt konkursa kvalifikācijas prasības atbilstību līguma mērķim.

Lai ar kriminālprocesuālām metodēm pārbaudītu, vai iepirkuma procedūras laikā nav pieļauti noziegumi, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 3. martā sācis kriminālprocesu, aizturētas trīs personas. Savukārt aizsardzības ministre atstādināja divas ar iepirkumu saistītas amatpersonas.

Valdības vadītājs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") uzdevis AM vērtēt iespējas līgumu ar ēdinātāju lauzt. Pagaidām līgums ar firmu "Zītari LZ" ir spēkā. Līdz pagājušajai nedēļai bruņotie spēki par pārtikas piegādi samaksājuši gandrīz 200 tūkstošus eiro. Saskaņā ar līgumu "Zītari LZ" saņem 3% no šīs naudas par piegāžu administrēšanu.

Nacionālā drošības padome lūgusi Valsts kontroli veikt visaptverošu Aizsardzības ministrijas un NBS iepirkumu un apgādes sistēmas lietderības revīziju. 

Aizsardzības ministrija pieņēmusi lēmumu izbeigt līgumu ar uzņēmumu "Zītari LZ".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti