Panorāma

Ukrainā strauji attīstās dronu ražošana

Panorāma

"Aizliegtais paņēmiens" parāda cilvēktirdzniecības aizkulises

Robežpārkāpēji kļuvuši labāk organizēti

Valsts robežsardze: Robežpārkāpēji kļuvuši labāk organizēti un gatavojas ziemai

Aizvadīta nu jau kārtējā saspringtā nedēļas nogale Latvijas–Baltkrievijas pierobežā. Trīs pēdējās diennaktīs kopumā reģistrēts 471 gadījums, kad nācies kādu atturēt no nelikumīgas robežšķērsošanas. Jaunākie robežsargu novērojumi liecina, ka robežu vienlaikus cenšas šķērsot lielākas – 20–30 personu – grupas, kas kļuvušas organizētākas.

Pagājušajā mēnesī, tāpat kā augusta beigās, bieži no Baltkrievijas Latvijā centušies iekļūt, bet nav ielaisti ap simt migrantu dienā.

"Gan apģērba ziņā, gan tajā, ka ir kaut kas līdzi. Mantas līdzi, lielākas somas. Personas mēģina ar lielāku pārliecību tikt pāri. Pārvietošanās nav haotiska, bet mērķēta uz konkrētām vietām," pastāstīja Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieka vietnieks Raimonds Kublickis.

Mērķtiecīgi tiek bojāts arī žogs, piemēram, vietās, kur izbūvēti vārtiņi. Spiediens uz slēgto "Silenes" robežpunktu nav novērots.

Valsts robežsardzē necer uz to, ka laikapstākļi plūsmu varētu mazināt – migranti uz robežas manīti ar ziemas jakām. Līdzīgi kā pagājušonedēļ no Lietuvas, tā šonedēļ no Igaunijas gaidāmi jauni palīgi-robežsargi līdzšinējo nomaiņai. 

Lietuvas robežsargi pagājušajā diennaktī piespieduši doties atpakaļ 38 migrantus, kas mēģināja iekļūt valstī no Baltkrievijas.

Reaģējot uz strauji pieaugušo hibrīdapdraudējumu uz robežas, Valsts robežsardze mobilizējusi papildu dienestā robežsargus ārējās robežas apsardzības stiprināšanai. Dienests pieprasījis papildu atbalstu no armijas un Valsts policijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti