Dienas ziņas

Talka Brukvudas kapsētā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Alsungas katoļu baznīcā iesvēta zvanu

Alsungas katoļu baznīcā iesvēta jaunu zvanu 

Alsungā vērienīgi nosvinēti 400 gadu suitu kultūrai. Svinības noslēdzās ar vēsturisku brīdi Alsungas Svētā Miķeļa Romas katoļu baznīcā – tika iesvētīts jauns baznīcas zvans, kuram dots Miķeļa vārds. Viens no diviem senajiem baznīcas zvaniem bija ieplīsis un vairs īsti neskanēja. Par saziedotiem līdzekļiem nu izgatavots jauns.

Alsungas Svētā Miķeļa Romas katoļu baznīcas zvana iesvētīšana ir noslēdzošais pasākums plašām svinībām – pagājuši 400 gadu, kopš likti pamati suitu kultūrai, kādu to zinām mūsdienās, proti, ar spēcīgām katoļticības tradīcijām, kas iet roku rokā ar kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu. 

Šobrīd Alsungas baznīcas tornī ir divi Novgorodā izgatavoti zvani – viens ap pustonnu smags, otrs vieglāks, abi te kalpo jau vairāk nekā 120 gadu. Pirms diviem gadiem atklāts, ka mazākais ir ieplīsis un vairs pilnvērtīgi nedarbojas. Sāka vākt ziedojumus jauna izgatavošanai. Zvana liešana tika uzticēta tradīcijām bagātam uzņēmumam Polijā. Simboliski zvanu ieskandināja uzņēmējs Armands Apfelbaums, kurš devis vislielāko artavu. 

Kuldīgas, Alsungas, Gudenieku un Jūrkalnes draudžu administrators, priesteris Vjačeslavs Bogdanovs  pastāstīja, ka 220 kilogramu smago zvanu pirms pusgada jau atveda uz baznīcu. "Neraugoties uz to, ka tas ir tik smags, seši alsundznieki to tā vienkārši paņēma un iecēla, ienesa baznīcā. Ar to pacelšanu tornī noteikti būs sarežģītāki," atzina Bogdanovs.

Lai tiktu līdz zvanu mājvietai, ir jālīkumo, jāspraucas un jākāpj. Arī platformas savu laiku bija nokalpojušas, un draudze piesaistījusi atsevišķus līdzekļus projektā "Darīsim paši!".

"Laikā jāzvana. Pirms mises zvanām, 12 pusdienlaikā iezvanām Kunga eņģeli, bet trijos Dieva žēlsirdības kronīti noskaitām. Es katru dienu eju," pastāstīja viens no baznīcas zvaniķiem Andris Šneiders.

Zvaniķim Andrim līdz ar jaunā zvana uzstādīšanu darba gan būs mazāk, jo tiks modernizēta arī zvanu palaišanas iekārta – tas vairs nebūs roku darbs. Vecais zvans pēc nomainīšanas tiks novietots pirmajā stāvā, lai to var aplūkot ikviens interesents.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti