Tiesa atceļ KP lēmumu par 700 000 eiro sodu «Depo»

Administratīvā apgabaltiesa otrdien atcēlusi Konkurences padomes (KP) lēmumu par 701 811 eiro naudas soda uzlikšanu būvniecības preču tirdzniecības tīklam "Depo" par pilnīgas informācijas nesniegšanu tiesā, aģentūru LETA informēja Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāja palīgs Sandis Zellis.

Viņš sacīja, ka pašlaik izskatīšanas procesā Augstākajā tiesā (AT) atrodas pamata lieta, kurā "Depo" pārsūdzējis KP lēmumu par 3,7 miljonu eiro sodu par dalību mazumtirgotāju kartelī. "Iepriekš Administratīvā apgabaltiesa 2020.gada 3.aprīlī ar spriedumu noraidīja "Depo" pieteikumu par KP lēmuma atcelšanu daļā par "Depo" uzlikto naudas sodu 3 718 323 eiro apmērā. Tomēr minētais apgabaltiesas spriedums nav stājies spēkā, tas pārsūdzēts AT, kur nolēmums vēl nav pieņemts," sacīja Zellis.

Tiesā informēja, ka tiesvedības procesa laikā KP pārmeta "Depo", ka lietas izmeklēšanas gaitā uzņēmums neesot sniedzis tai pilnīgu informāciju, un pieņēma otru lēmumu par vēl viena naudas soda 701 811 eiro apmērā piemērošanu "Depo".

Šis KP lēmums tika pieņemts tādēļ, ka "Depo" darbinieks tiesā, lai atspēkotu KP pieņēmumus par uzņēmuma darbību, aizstāvības laikā sniedza plašāku un detalizētāku informāciju nekā KP pirmstiesas izpētes laikā. KP šo traktēja kā nepilnīgas informācijas sniegšanu izmeklēšanas gaitā.

Tiesa, izskatot "Depo" pieteikumu par prasību atcelt KP lēmumu par 701 811 eiro naudas soda piemērošanu, nolēma apmierināt to, nosakot, ka noteiktais sods 701 811 eiro apmērā tika uzskaitīts nepamatoti.

Zellis sacīja, ka lietā tika pārbaudīts, vai ir pierādīts, ka "Depo" pēc KP likumīgām prasībām iestādē nesniedza pilnīgu pieprasīto informāciju.

Apgabaltiesa atzina, ka nesaskata no tiesību normām izrietošas KP tiesības sagaidīt, ka lietas izpētes laikā tirgus dalībnieks atzīs, ka ir piedalījies aizliegtā vienošanās. Arī apstākļos, kad padome ir ieguvusi pierādījumus par tirgus dalībnieka vainu, tam saglabājas tiesības aizstāvēt savas tiesības tiesā. Šajā sakarā apgabaltiesa secināja, ka pienākums sniegt informāciju nedrīkst nonākt pretrunā ar tiesībām neliecināt pret sevi.

Tādējādi apgabaltiesa atzina, ka lietā noskaidrotajos apstākļos "Depo" darbībās nesaskata Konkurences likuma pārkāpumu un komersanta sodīšana konstatētajos apstākļos nesasniedz leģitīmu soda mērķi.

Tiesā informēja, ka apgabaltiesas spriedumu vēl iespējams pārsūdzēt AT.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt