Par «Swedbank Latvija» vadītāju kļūst Lauris Mencis

Latvijā lielākās komercbankas "Swedbank Latvija" padome ir apstiprinājusi līdzšinējo bankas valdes locekli un Uzņēmumu pārvaldes vadītāju Lauri Menci par "Swedbank" valdes priekšsēdētāju, informēja bankā.

Mencis pilda valdes priekšsēdētāja vietas izpildītāja pienākumus kopš 2022. gada janvāra – pēc tam, kad šo amatu pameta iepriekšējais bankas vadītājs Reinis Rubenis. Mencis pilntiesīgi stāsies amatā pēc Eiropas Centrālās bankas saskaņojuma.

Mencis "Swedbank" strādā vairāk nekā 20 gadus. Līdz šim vadījis bankas Uzņēmumu pārvaldi un teju divus gadus bijis arī "Swedbank Latvija" valdes loceklis. Savas karjeras laikā "Swedbank" viņš vadījis dažādas bankas struktūrvienības – gan starptautisko klientu apkalpošanas nodaļu, vēlāk mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļu, gan arī lielo uzņēmumu apkalpošanas daļu. Izglītību ieguvis ekonomikas un uzņēmējdarbības jomā Rīgas Ekonomikas augstskolā, turpat arī iegūts maģistra grāds biznesa administrācijas studijās. 

"(..) Lauris ir sevi pierādījis kā augsta līmeņa profesionāli ar dziļām zināšanām par uzņēmējdarbības vidi un bankas lomu tautsaimniecības attīstībā. Viņš vienmēr strādājis saskaņā ar Swedbank redzējumu un vērtībām, kas vērstas uz kopējo ekonomikas un biznesa vides attīstību," sacīja "Swedbank" vadītājs Baltijā Jons Lidefelts.

Mencis aktīvi iesaistījies dažādos sociālās atbildības projektos, kas saistīti ar uzņēmējdarbības veicināšanu, kā arī atbalstu dažādu skolēnu un jauniešu prasmju attīstīšanu. Tāpat viņš darbojas Latvijas Finanšu nozares asociācijā kā padomes loceklis.

"Swedbank" vadības komandā darbu turpina valdes locekļi – Privātpersonu pārvaldes vadītājs Renārs Rūsis, Klientu servisa pārvaldes vadītājs Vadims Frolovs, Finanšu pārvaldes vadītāja Līga Šķendere, Risku pārvaldes vadītāja Latvijā Ruta Malacanova, Atbilstības kontroles vadītāja Gundega Genca un Finanšu noziegumu novēršanas pārvaldes vadītāja Karina Lindava.

Tāpat vadības komandā darbojas arī Juridiskās pārvaldes vadītāja Agnese Garda, Personāla pārvaldes vadītāja Agita Jākobsone un Komunikācijas un ilgtspējas pārvaldes vadītāja Lolita Stašāne.

Saskaņā ar Latvijas Finanšu nozares asociācijas datiem, "Swedbank Latvija" pēc aktīvu apjoma 2021. gada beigās bija lielākā komercbanka Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt