Lidostā «Rīga» strauji pieaug apkalpoto pasažieru skaits; lidojumus atsāk «Norwegian»

Pieaugot lidojumu skaitam un atveroties jauniem galamērķiem, mēneša laikā lidostā “Rīga” apkalpoto pasažieru skaits palielinājies par vairāk nekā 400%, informēja lidostā.

Pakāpeniski pieaugot lidojumu skaitam un paplašinoties maršrutu tīklam, jūnijā lidosta “Rīga” apkalpoja jau 55 445 pasažierus, ceļotāju skaitam mēneša laikā pieaugot par 437%. Tomēr apkalpoto pasažieru skaita kritums jūnijā, salīdzinot ar 2019. gada jūniju, joprojām ir ievērojams – 92,7%. 

Šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo periodu, lidostā “Rīga” apkalpoto pasažieru skaits samazinājies par 62,9%. Gada pirmajos sešos mēnešos lidostā apkalpoti 1,3 miljoni pasažieru.

Lidostā arī informēja, ka no piektdienas, 3. jūlija, regulāros starptautiskos lidojumus no lidostas ''Rīga'' un uz lidostu “Rīga” atsāk Norvēģijas zemo cenu aviokompānija “Norwegian”.

Pirmais “Norwegian” lidojums no Rīgas notiks uz Norvēģijas galvaspilsētu Oslo, un turpmāk aviokompānijas gaisa kuģi uz šo galamērķi no lidostas “Rīga” dosies divas reizes nedēļā – pirmdienās un piektdienās.

Sākot ar nākamo nedēļu, no lidostas "Rīga" būs iespējams doties uz vairāk nekā 40 galamērķiem. Regulāros starptautiskos pasažieru pārvadājumus no Rīgas atsākušas sešas aviokompānijas - Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic", Vācijas aviokompānija "Lufthansa", Somijas gaisa pārvadātājs "Finnair", Īrijas zemo cenu pārvadātājs "Ryanair", Ungārijas zemo cenu aviokompānija "Wizz Air" un "Norwegian".

Starptautiskie pasažieru lidojumi uz Latviju ir atļauti no valstīm, kur Covid-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir zemāks par 25, kā arī no valstīm, kuras ir iekļautas Eiropas Komisijas drošo valstu sarakstā. Valstu saraksts ir pieejams Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā un tiek atjaunots reizi nedēļā - piektdienās. Lidosta aicina pasažierus rūpīgi apsvērt ceļošanas nepieciešamību un pirms aviobiļešu iegādes pārliecināties, vai lidojums nav plānots no/uz valsti, kura atrodas aizliegto valstu grupā.

Tāpat lidosta atgādina, ka, plānojot doties ceļojumā, pasažieriem rūpīgi jāiepazīstas gan ar lidostas, gan aviokompānijas izvirzītajām epidemioloģiskās drošības prasībām, gan uzturēšanās ierobežojumiem galamērķa valstī. Piemēram, nacionālās aviokompānijas "airBaltic" gaisa kuģos netiek ielaistas personas, kuru ķermeņa temperatūra pārsniedz 37,8 grādus. Temperatūras kontrole pasažieriem tiek veikta lidostā pirms drošības kontroles zonas.

Uzturoties lidostā "Rīga", pasažieriem obligāti jānēsā sejas maska. Ieeja terminālī atļauta tikai pasažieriem ar iekāpšanas kartēm - sagaidītāji un pavadītāji terminālī uzturēties nevar. Lidosta arī aicina pasažierus ievērot distancēšanos tur, kur tas ir iespējams, kā arī regulāri mazgāt un dezinficēt rokas. Lai palīdzētu pasažieriem ievērot šīs prasības, lidostas terminālī ir izvietotas distancēšanās atzīmes, kā arī roku dezinfekcijas aparāti.

Tāpat lidosta atgādina, ka pasažieriem, kas atgriežas Latvijā no valstīm, kur Covid-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem ir starp 15 un 25, ir jāievēro 14 dienu pašizolācija. Šādā gadījumā ceļotājam, šķērsojot Latvijas valsts robežu, ir jāaizpilda apliecinājums ar apņemšanos ievērot pašizolācijas nosacījumus un jānorāda informācija par vietu, kur pašizolācijas nosacījumi tiks ievēroti. Attiecīgo veidlapu pasažieri var saņemt un aizpildīt gaisa kuģī lidojuma laikā. Ar valstu sarakstu iespējams iepazīties SPKC mājaslapā.

Aģentūra LETA vēsta, ka pagājušajā gadā lidosta "Rīga" apkalpoja kopumā 7,798 miljonus pasažieru, kas ir par 10,5% vairāk nekā 2018. gadā. Savukārt šogad, ņemot vērā ierobežojumus saistībā ar Covid-19 pandēmiju, lidosta prognozē apkalpoto pasažieru skaita kritumu līdz 1,6 miljoniem, bet nākamgad apkalpoto pasažieru skaits varētu sasniegt 4,6 miljonus.

KONTEKSTS: 

Covid-19 slimības ierobežošanai Latvija šā gada marta sākumā nolēma apturēt starptautiskos pasažieru pārvadājumus. Latvijā ārkārtējā situācija beidzās 10. jūnijā

Pēc Latvijas valdības lēmuma no 15. maija atļaut starptautiskos pasažieru aviopārvadājumus uz Baltijas valstīm, kā arī vēlāk - uz citām valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti