FKTK par «ABLV Bank» pašlikvidāciju varētu izlemt maija pirmajā pusē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 1 mēneša.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) lēmumu par "ABLV Bank" pašlikvidācijas plānu varētu paziņot maija pirmajā pusē, nevis līdz aprīļa beigām, kā iepriekš tika pieļauts, sacīja FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Ieva Upleja.

"Lēmuma izskatīšanas procesā papildu nepieciešamo datu un dokumentu iesniegšana FKTK no bankas puses ir notikusi burtiski pēdējās dienās, līdz ar to arī mūsu aplēses par aprīļa pēdējām dienām kā gala lēmuma pieņemšanas termiņu ir pamainījušās. Ceram, ka maija pirmajā pusē gan varēsim ziņot par pieņemto lēmumu," teica Upleja.

KONTEKSTS:

"ABLV Bank" problēmas publiski izskanēja 13.februārī, kad ASV paziņoja par "ABLV Bank" iespējamu iesaisti naudas legalizēšanas shēmās, pēc kā bankai radās grūtības. 

Naktī uz 24.februāri FKTK pieņēma lēmumu, ka “ABLV Bank” ir iestājusies noguldījumu nepieejamība. Eiropas Centrālā banka (ECB) paziņoja, ka "ABLV Bank" tiks likvidēta, un tās glābšana nav sabiedrības interesēs. "ABLV Bank" ārkārtas akcionāru pilnsapulce 26. februārī pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju. Saskaņā ar Kredītiestāžu likuma normām Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) lēmums par „ABLV” bankas iesniegto pašlikvidācijas plāna apstiprināšanu vai noraidīšanu bija jāpieņem 30 dienu laikā pēc tā iesniegšanas, taču termiņš tika pārcelts, jo bankai pieprasīta papildu informācija, un iepriekš FKTK prognozēja, ka lēmums būs aprīļa beigās.

No  3.marta "Citadelē" sākta garantēto atlīdzību izmaksa "ABLV Bank" klientiem, un mēneša laikā izmaksāti 83 miljoni eiro.   

"ABLV Bank" pēc aktīvu apjoma pērn beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti