FKTK «Grindeks» akcionāriem ļaus izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pieņēmusi lēmumu atļaut akciju sabiedrības "Grindeks" akcionāram "Liplat Holding" izteikt obligāto akciju sabiedrības "Grindeks" akciju atpirkšanas piedāvājumu, informēja FKTK. Vienas akcijas cena obligātajā akciju atpirkšanas piedāvājumā ir 12,59 eiro.

Vienas akcijas atpirkšanas cena noteikta saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likuma (FITL) 74.panta pirmās un otrās daļas prasībām, kā arī administratīvo līgumu, kuru FKTK noslēdza ar Kirovu Lipmanu un Filipu Lipmanu. Administratīvais līgums paredz, ka vienas akcijas cena obligātajā akciju atpirkšanas piedāvājumā nevar būt zemāka par cenu, kas aprēķināta, pamatojoties uz akcionāru sapulcē apstiprinātā akciju sabiedrības "Grindeks" 2017. gada konsolidētā pārskata datiem, dalot mērķa sabiedrības tīros aktīvus ar emitēto akciju skaitu.

SIA "Liplat Holding", kuras īpašnieki ir Kirovs Lipmans, Anna Lipmane un Filips Lipmans, pieder 72,64% no akciju sabiedrības "Grindeks" akcijām.  SIA "Liplat Holding" izsaka mazākuma akcionāriem adresētu piedāvājumu atpirkt tiem piederošās akciju sabiedrības "Grindeks" akcijas, tādējādi izpildot FITL un noslēgtā administratīvā līguma prasības, skaidro FKTK.

KONTEKSTS:

Aprīlī FKTK piemēroja soda naudu 131 250 eiro apmērā "Grindeks" akcionāriem Kirovam Lipmanam un Filipam Lipmanam saistībā ar obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma neizteikšanu.

FKTK administratīvajā lietā konstatēja, ka Kirovs Lipmans un Filips Lipmans nav izpildījuši Finanšu instrumentu tirgus likuma 66. pantā noteikto pienākumu izteikt pārējiem AS "Grindeks" akcionāriem adresētu obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu. Ņemot vērā uzrauga konstatēto pārkāpumu, FKTK vienojās ar Kirovu Lipmanu un Filipu Lipmanu par administratīvā līguma noslēgšanu, paredzot akcionāriem soda naudu 131 250 eiro apmērā.

"Grindeksa" 2018. gada darbības pārskats liecina, ka Kirovam Lipmanam pieder 33,29%, "Amberstone Group" - 22,66%, Annai Lipmanei - 16,65% akciju. Pārējās akcijas pieder citiem akcionāriem - katram ne vairāk par 5% no kapitāla.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti