Eksperti: Eksporta nodevas kāpums mazinās pieprasījumu pēc krievu metalurģijas produkcijas

Ja Krievija palielinās eksporta nodevas metāliem, strauji kritīs pieprasījums pēc Krievijas metalurģijas nozares produkcijas, prognozē starptautiskā reitingu aģentūra „Moody’s”.

Pagājušajā nedēļā Krievijas rūpniecības un tirdzniecības ministrs Deniss Manturovs paziņojis, ka Krievijas varas iestādes var palielināt eksporta nodevas metāliem, ja tuvākajās nedēļās  metalurgi un patērētāji nenoslēgs īstermiņa piegādes līgumus pēc kompromisa cenām, ziņo aģentūra „Praim”.

Pēc ministra teiktā, kompānijām jānoslēdz līgumi konkrētajam laika periodam par konkrētām cenām, lai nepieļautu strauju gala produkcijas cenu kāpumu.

Savukārt „Moody's” analītiķi norādījuši, ka eksporta nodevas palielināšana negatīvi ietekmēs Krievijas metalurģijas kompāniju kredītreitingu.

Turklāt arī bez eksporta nodevu palielināšanas Krievijas metalurgi būs uzmanīgāki ar eksporta piegādēm šogad, lai izvairītos no deficīta iekšējā tirgū, uzskata aģentūras analītiķi.  Tas savukārt neļaus Krievijas metalurgiem izmantot pozitīvo efektu no rubļa vērtības krišanās, kas samazina izdevumus un padara viņu produkciju konkurētspējīgāku starptautiskajos tirgos.

Jau vēstīts, ka  pērn līdz ar naftas cenu kritumu samazinājās arī rubļa vērtība, bet decembrī rublis finanšu tirgos piedzīvojis īstu drudzi, tā vērtība pret eiro un dolāru strauji nokrita, vienu brīdi pat sasniedzot 100 rubļus par eiro.  Krievijas rubļa vērtības kritums tiek skaidrots ar milzīgo Krievijas ekonomikas atkarību no naftas un gāzes cenām.  

Naftas cenas pasaules tirgū piedzīvo kritumu saistībā ar bažām par pārmērīgām enerģijas piegādēm un naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC lēmumu nesamazināt naftas ieguvi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti