Dombrovskis noraida kritiku par iespējamām grūtībām darbā ar sociālo dialogu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Šonedēļ apstiprinātās Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents ar atbildības portfeli „Eiro un sociālais dialogs” Valdis Dombrovskis noraida kritiku par to, ka viņam, esot pazīstamam kā taupības piekritējam un īstenotājam, būs grūtības nodarboties ar sociālo problēmu risināšanu Eiropā.

Intervijā Latvijas Radio Dombrovskis uzsver, ka jautājumā par sociālo dialogu viņam esot pietiekami nopietna pieredze ļoti smagos apstākļos, ko esot apliecinājuši arī sociālie partneri.

„Viens no iemesliem, kāpēc mums Latvijā izdevās pārvarēt finanšu ekonomisko krīzi bez tā saucamā sociālā sprādziena, bija tas, ka mums bija funkcionējošs sociālais dialogs. Mēs no valdības puses runājām arī ar sociālajiem partneriem, citiem sadarbības partneriem, un pie sarunu galda meklējām risinājumus tām problēmām, kas bija valstī,” sacīja EK viceprezidents.

Gatavojoties darbam EK, Dombrovskis ticies ar Eiropas līmeņa sociālajiem partneriem: „Sākam jau pārrunāt konkrētus priekšlikumus, kā mēs viņus vistiešāk varēsim iesaistīt Eiropas Savienības makroekonomiskās pārvaldības pieņemšanā. Līdz ar to es patiešām uzskatu, ka sociālo dialogu mēs varēsim stiprināt arī Eiropas Savienības līmenī.”

Taujāts par bezdarba mazināšanu Eiropā, jautājums EK viceprezidents norāda, ka šis jautājums saistīts ar to, cik ātri izdosies panākt ekonomikas izaugsmi.

„Runājot ekonomisko izaugsmi, tur ir virkne priekšlikumu, ko var risināt gan attiecībā uz Eiropas Savienības iekšējā tirgus stiprināšanu, gan attiecībā uz papildus investīcijām zinātnē un inovācijās (..), gan administratīvā sloga samazināšana, starptautiskās tirdzniecības veicināšana. Un faktiski tieši caur ekonomikas izaugsmi mēs varam panākt stabilu bezdarba samazināšanos,” skaidro Dombrovskis.

Nākamnedēļ būs pilnībā zināms Dombrovska kabineta darbinieku sastāvs, taču pagaidām viņš atklāj tikai kabineta vadītāja vārdu.

Jau vēstīts, ka viņš tāpat kā visa pārējā Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera jaunā eirokomisāru komanda guva pārliecinošu Eiropas Parlamenta jāvārdu. Tādējādi jaunais EK sastāvs darbu sāks 1.novembrī un turpinās to nākamos piecus gadus. Dombrovskis ieguvis EK viceprezidenta amatu eiro un sociālās integrācijas jautājumos.

Valdis Dombrovskis ir Latvijas izvirzītais kandidāts darbam Eiropas Komisijā. Eiropas Parlamenta vēlēšanās jūnija sākumā viņa pārstāvētā partija „Vienotība” uzvarēja, un Dombrovskis bija tās pirmais numurs. Pēcāk koalīcija un valdība apstiprināja Dombrovska kandidatūru darbam EK. Sākotnēji Dombrovski minēja kā kandidātu citiem amatiem, piemēram, EK prezidents. Tomēr septembra sākumā kļuva skaidrs, ka viņš varētu kļūt par EK viceprezidentu jeb eiro un sociālā dialoga komisāru.

Dombrovska noklausīšanās notika pirmdien un tajās pēc daudzu žurnālistu un citu lietpratēju atzinuma viņš sevi pierādīja kā cienīgu ieņemt šo amatu. Vienīgie, kas apšaubīja Dombrovska piemērotību amatam, bija dienvidu valstu EP deputāti, kuri norādīja uz Dombrovska "taupības politiku", to sekām Latvijā un bažījās, vai šādu pašu politiku viņš nepiekops jau visas ES mērogā. Tāpat vairākkārt tika vaicāts, kā Dombrovskis kā Eiropas Tautas partijas grupas pārstāvis spēs sadarboties ar savu padoto, bijušo Francijas finanšu ministru Pjēru Moskovisī, kuram ir pavisam cita filozofija kā Dombrovskim, jo viņš nav taupības politikas piekritējs.

Dombrovskis būs pirmais, kurš ieņems šo amatu, jo tas ir jaunizveidots. Viņa vadībā strādās ne tikai Moskovisī, kas tagad būs finanšu, nodokļu un muitas politikas komisārs, bet arī nodarbinātības un sociālo lietu komisāre Marianne Teisena, finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības komisārs Džonatans Hils, reģionālās politikas komisāte Korina Kreica, patērētāju aizsardzības un dzimumu vienlīdzības komisāre Vera Jurova, kā arī iekšējā tirgus un rūpniecības un mazo un vidējo uzņēmumu nozares komisāre Elžbeta Beņkovska.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti