«DelfinGroup» darbinieku motivācijai emitēs akcijas

Nebanku kreditētājs AS "DelfinGroup" darbinieku ilgtermiņa motivācijas programmas ietvaros emitēs līdz 450 000 uzņēmuma akciju. Šāds lēmums pieņemts finanšu kompānijas akcionāru sapulcē, informēja uzņēmumā.

"Ļaujot iegūt uzņēmuma akcijas, darbiniekiem būs iespēja personīgi iejusties "akcionāru kurpēs".

Daudzviet Eiropā šādas akciju programmas kļūst par arvien izplatītāku veidu darbinieku piesaistīšanai, motivēšanai un noturēšanai.

Lai arī Latvijas biznesa vidē tas vēl ir jauns instruments, ilgtermiņā tam ir perspektīva kļūt par svarīgu instrumentu, kā motivēt uzņēmuma darbiniekus uzņēmuma ilgtermiņa mērķu sasniegšanai," sacīja "DelfinGroup" padomes priekšsēdētājs un akcionārs Agris Evertovskis. "Uzskatām, ka iespēja kļūt par uzņēmuma līdzīpašniekiem papildus saliedēs un pozitīvi motivēs gan jau esošo komandu, gan arī iedvesmos jaunus talantus nākt strādāt tieši uz "DelfinGroup."

Uzņēmumā norādīja, ka papildus darba algai uzņēmuma darbiniekiem turpmāk būs iespēja pelnīt līdz ar uzņēmuma attīstību, tostarp pateicoties arī "DelfinGroup" dividenžu politikai, kas paredz izmaksāt dividendes reizi ceturksnī, dividendēs izmaksājot līdz 50% no ceturkšņa peļņas.

Papildus tam, reizi gadā pēc gada pārskata apstiprināšanas, tiek paredzēta iespēja veikt papildus dividenžu izmaksu (gada dividendes). Finanšu gada laikā akcionāriem dividendēs plānots izmaksāt vismaz 50% no uzņēmuma konsolidētās peļņas.

Uzņēmuma darbiniekiem ilgākā laika periodā būs iespējams kļūt par īpašniekiem vairāk nekā 1% uzņēmuma akciju.

Šobrīd uzņēmuma pamatkapitālu veido 40 miljoni akcijas ar nominālvērtību 0,1 eiro par akciju.

Vēl kā potenciālu ieguvumu darbiniekiem no akciju opcijām Evertovskis minēja iespēju līdzdarboties uzņēmuma attīstībā akcionāra statusā ar balsstiesībām akcionāru sapulcēs, kā arī pieredzes gūšanu un izpratnes palielināšanu par ieguldījumu veikšanu vērtspapīros un kapitāla tirgu kopumā.

"DelfinGroup" šī gada vasarā publicēja uzņēmuma ilgtermiņa finanšu mērķus 2024. gadam. Līdz 2024. gada beigām uzņēmums plāno dubultot konsolidēto neto kredītportfeli, tam pārsniedzot 70 miljonus eiro. Pakāpeniski kāpinot rentabilitāti, uzņēmums 2024. gadā plāno sasniegt 17,6 miljonu eiro EBITDA*, kā arī 12,9 miljonu eiro peļņu pirms nodokļiem. Uzņēmuma finanšu mērķi balstīti un ir spēkā pie pieņēmuma, ka plānotajā sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) procesā tiks piesaistīts jauns kapitāls aptuveni 15 miljonu eiro apmērā.

"DefinGroup" šā gada martā paziņoja par plāniem 2021. gada otrajā pusē veikt akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) "Nasdaq Riga" biržās Baltijas Oficiālajā sarakstā. Piedāvājums būs paredzēts privātajiem investoriem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, kā arī institucionālajiem investoriem no Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm.

* Ieņēmumi pirms procentiem, uzņēmumu ienākuma nodokļa, asociēto sabiedrību peļņas vai zaudējumu daļas, nolietojuma un amortizācijas, un nemateriālo ieguldījumu, un pamatlīdzekļu vērtības samazinājuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt