CSP aicina uzņēmumus turpināt iesniegt datus, lai novērtētu krīzes apmērus

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) aicina uzņēmējus turpināt savlaicīgi iesniegt informāciju par uzņēmuma darbību saskaņā ar līdzšinējo kārtību arī Covid-19 dēļ  izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā.  

“Tuvākajā laikā politiķiem būs ļoti nepieciešama precīza statistika par katru tautsaimniecības nozari, lai varētu novērtēt ekonomiskās krīzes apmērus un lemt par atbalstu uzņēmējiem,” paziņojumā medijiem norādīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes locekle Katrīna Zariņa.

Uzņēmumu iesniegtie un pieejamie administratīvie dati nodrošinās iespējami aktuālāko informāciju par ekonomisko situāciju valstī un ļaus operatīvi aprēķināt un novērtēt krīzes ietekmi uz ekonomiskajiem un sociālajiem procesiem valstī, kas savukārt palīdzēs pieņemt objektīvus, uz faktiem balstītus lēmumus. Šajos apstākļos ir svarīgi iegūt rādītāju izmaiņas visās nozarēs un reģionos, kā arī iekšzemes kopprodukta novērtējumā, norāda CSP.

CSP operatīvo informāciju var sagatavot, apkopojot datus no konjunktūras, rūpniecības un būvniecības produkcijas, mazumtirdzniecības un pakalpojumu apgrozījuma un cenu statistikas pārskatiem, kā arī par preču eksportu un importu. Šie dati ļauj katru mēnesi iegūt informāciju par uzņēmējdarbības īstermiņa attīstības tendencēm dažādās nozarēs.

Tikai savlaicīgi un kvalitatīvi dati sniegs objektīvu informāciju par aktuālo situāciju nozarēs, un bez tiem valstī būs sarežģīti pieņemt izsvērtus lēmumus, tādēļ CSP aicina uzņēmējus būt sociāli atbildīgiem un aizpildīt un iesniegt veidlapas līdz noteiktajam datumam vietnē e.csb.gov.lv.

Tajā var aizpildīt un iesniegt veidlapas, saglabāt ievadīto informāciju, skatīt iepriekš iesniegtās veidlapas, kā arī veidlapas aizpildīšanas laikā konsultēties ar atbildīgo statistiķi.

Arī iedzīvotājus CSP aicina turpināt piedalīties iedzīvotāju aptaujās, atbildot vai nu vietnē e.csb.gov.lv, vai pa telefonu. Īpaši svarīga būs iedzīvotāju atsaucība, piedaloties darbaspēka apsekojumā, kas palīdzēs novērtēt aktuālo nodarbinātības un bezdarba līmeni. Turpinās iedzīvotāju aptaujāšana tiešsaistē vai pa telefonu arī par ienākumiem un dzīves apstākļiem un interneta lietošanu.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā var sazināties ar CSP konsultantu pa bezmaksas tālruni 80000098 vai klientu atbalsta tiešsaistes čatā darbdienās no pl. 8.30 līdz 17.00, vai konsultēties ar atbildīgo statistiķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt