Panorāma

Daugavpils apkārtnes iedzīvotāji cenšas sadzīvot ar plūdiem

Panorāma

“Apvienotais saraksts” piebremzē skolu reformu

"Apvienotais saraksts" aicina nomainīt VID vadītāju Jaunzemi

«Apvienotais saraksts» aicina nomainīt VID vadītāju Jaunzemi

Valdības koalīcijā esošais "Apvienotais saraksts" uzskata, ka pašreizējai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājai Ievai Jaunzemei "nav izpratnes, kā veicināt nodokļu nomaksu, vienlaikus palīdzot ekonomikai dzīvot", tāpēc tas aicina finanšu ministru nomainīt Jaunzemi VID vadībā, paziņojumā medijiem informēja "Apvienotais saraksts".

ĪSUMĀ:

  • "Apvienotā saraksta" frakcija tikās ar Ašeradenu un Jaunzemi.
  • Pēc sarunas deputāti secināja – Jaunzemei neesot izpratnes par VID attīstību un nodokļu nomaksas veicināšanu.
  • "Apvienotais saraksts" vēlas strukturālās izmaiņas un prasa nomainīt Jaunzemi.
  •  "Apvienotais saraksts" arī aicina jautājumus par VID reformu iekļaut Nodokļu politikas darba kārtībā.
  • Premjers norāda uz FM gatavoto plānu VID reformām un Jaunzemes pilnvaru termiņa beigām šogad.
  • Nacionālā apvienība līdz šim nav apspriedusi Jaunzemes atbilstību amatam.

Frakcijas deputāti no uzņēmēju organizācijām regulāri saņemot sūdzības par VID darbu, norādīts paziņojumā medijiem. "Apvienotais saraksts" arī uzskata, ka VID "netiek galā ar ēnu ekonomikas samazināšanu un tam ir nopietnas reputācijas problēmas".

"Apvienotā saraksta" frakcija pirmdien, 3. aprīlī, tikās ar finanšu ministru Arvilu Ašeradenu ("Jaunā Vienotība") un Ievu Jaunzemi, lai noskaidrotu ģenerāldirektores redzējumu par VID attīstību, reputācijas atjaunošanu, negodprātīgas rīcības izskaušanu dienestā, kā arī principa "Konsultē vispirms" īstenošanu.

Pēc sarunas deputāti secinājuši, ka "VID vadītājai nav izpratnes par to, kā veicināt nodokļu nomaksu, vienlaikus palīdzot ekonomikai dzīvot,

trūkst līderības un visaptveroša redzējuma par nepieciešamajām izmaiņām VID darbībā", paziņojumā medijiem pauda frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

"Turpinot darboties šādā pašā garā kā līdz šim, cerētos rezultātus, kas palīdzētu efektivizēt VID darbību, samazināt birokrātiju, veicināt godīgu konkurenci un cīņu ar melnajiem un pelēkajiem nodokļu nemaksātājiem, sasniegt nebūs iespējams. Vēlamies strukturālas pārmaiņas VID, jo redzam, ka iestādei ir nepieciešams kapitālais remonts," pauda Tavars.

"Apvienotais saraksts" norādīja, ka tautsaimniecības izrāvienam un ekonomikas transformācijai ir nepieciešams efektīvi strādājošs VID, kam sabiedrība uzticas. Tādēļ tas aicina koalīcijas partneru finanšu ministru "nomainīt VID vadītāju Ievu Jaunzemi un jautājumus par VID reformas īstenošanu iekļaut finanšu ministra vadītās Nodokļu politikas pilnveides koordinēšanas grupas darba kārtībā".

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") izvairījās paust savu nostāju par Jaunzemes palikšanu amatā, norādot, ka viņš šajā jautājumā "neaicina ne steigties, ne pagaidīt".

Premjers pirmdien, 3. aprīlī, pēc koalīcijas sadarbības padomes, kurā "Apvienotais saraksts" arī informēja par savu aicinājumu, sacīja, ka Finanšu ministrija labi apzinās, ka VID darbībā ir nepilnības un tā darbībā ir nepieciešami uzlabojumi.

Ministrija izstrādā savu redzējumu par VID darbību, turklāt šogad VID vadītājai Jaunzemei beidzas pilnvaru termiņš, līdz ar to  ministrija jau šogad sludinās konkursu uz šo amatu, un nākamajam pretendentam būs jāīsteno tās reformas, kuras ministrija iezīmēs, klāstīja Kariņš.  

Viņš arī sacīja, ka lēmums par VID vadītāju ir finanšu ministra kompetencē, bet, tā kā šis jautājums tagad "celts pie politiskā galda, ir svarīgi saprast, kas būtu uzlabojams" VID darbībā.

Savukārt Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dombrava medijiem pauda, ka "neviens neteiks, ka ar VID viss ir kārtībā", ir dažādas problēmas, taču Nacionālā apvienība līdz šim nav apspriedusi Jaunzemes atbilstību amatam.

KONTEKSTS:

Iepriekšējais finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība") pērn pēc KNAB sāktās izmeklēšanas un vairākām kratīšanām, kuras bija saistītas ar aizdomām par VID amatpersonu saistību ar kukuļa izspiešanu, ierosināja disciplinārlietu pret VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi un Nodokļu un muitas policijas vadītāju Kasparu Podiņu, kurš vēlāk iesniedza atlūgumu. Jaunzemi ministrs arī atstādināja no amata, bet pēc valdības maiņas nākamais ministrs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība") Jaunzemei izteica aizrādījumu par novēlotu finanšu ministra doto uzdevumu izpildi, un viņa amatu saglabāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti