Ziņojums: Pērn terorakti visbiežāk notikuši Afganistānā, Irākā un Pakistānā

Pērn terorakti visbiežāk notikuši Afganistānā, Irākā un Pakistānā, secināts ikgadējā ASV Valsts departamenta ziņojumā par terorisma draudiem pasaulē.

„Lai gan 2012.gadā terorakti veikti 85 valstīs, tie bija ļoti koncentrēti ģeogrāfiskā ziņā,” teikts ziņojumā, kas ceturtdien iesniegts Kongresā. „Vairāk nekā puse no visiem uzbrukumiem (55%), cilvēku upuriem (62%) un ievainotajiem (65%) reģistrēti trīs valstīs - Pakistānā, Irākā un Afganistānā.”

„Lai gan mēs esam nopietni iedragājuši [starptautiskās teroristu organizācijas] „Al Qaeda” kodolu Afganistānā un Pakistānā, šis grupējums joprojām ir spējīgs izplānot un veikt uzbrukumus no tā drošajiem patvērumiem,” secināts ziņojumā.

„„Al Qaeda” kodols Pakistānā turpināja vājināties. Zaudējot līderus, organizācijas kodola spēja vadīt darbības un uzbrukumus ir mazinājusies, jo tās līderi aizvien vairāk koncentrējas uz izdzīvošanu,” teikts Valsts departamenta ziņojumā.

Tā kā teroristiskais grupējums zaudējis daudzus līderus, organizācijas atzari kļuvuši patstāvīgāki, aizvien biežāk izvirzot paši savus mērķus, norādīts dokumentā.

ASV Valsts departaments arīdzan uzsver, ka tā dēvētā „arābu pavasara” notikumi negatīvi ietekmējuši cīņu pret terorismu.

Nestabilā situācija Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā sarežģī cīņu pret terorismu, atzīts ziņojumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti