Domnīca: Kremlis ignorē nepārprotamus «Islāma valsts» draudus Krievijai

Teroristu grupējuma "Islāma valsts" Afganistānas atzara 22. martā sarīkotais uzbrukums Piemaskavas koncertzālei "Crocus City Hall" ir ievērojama Krievijas drošības dienestu neveiksme. Savukārt tas, ka Kremlis un Krievijas ultranacionālisti uzbrukumā vaino Ukrainu, var dārgi maksāt Krievijas iekšējai drošībai un civiliedzīvotāju dzīvībām, norādīja ASV domnīcas "Kara izpētes institūts" analītiķi. 

Domnīca: Kremlis ignorē nepārprotamus «Islāma valsts» draudus Krievijai
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

ASV domnīcas "Kara izpētes institūts" analītiķi savā ziņojumā uzsvēra, ka no atklātiem avotiem pieejamie pierādījumi par teroraktu Piemaskavā esošajā koncertzālē neatstāj vietu spekulācijām un sarežģītām sazvērestības teorijām par notikušo slaktiņu. 

Pētnieki uzskata, ka Kremlis un tā ultranacionālistu rupori acīmredzami ignorē nepārprotamus draudus civiliedzīvotājiem, ko rada teroristu grupējuma "Islāma valsts" operācijas Krievijas iekšienē, tā vietā par prioritāti nosakot nepatiesas un pret Ukrainu vērstas informācijas izplatīšanu. 

Kā norādīja domnīcas analītiķi, Krievijai nespējot adekvāti pretoties radikālu islāmistu radītajiem draudiem, Kremlis, visticamāk, ir nolēmis, ka maldīgas informācijas tiražēšana, mēģinot novelt vainu par Piemaskavā notikušo slaktiņu uz Kijivu, ir tā vērta, lai riskētu ar iekšējo drošību un civiliedzīvotāju dzīvībām.

Pirmdien Krievijas diktators Vladimirs Putins otrreiz izteicies par teroraktu. Lai gan viņš atzinis, ka terorakts sarīkots ar "radikālo islāmistu rokām", viņš atkal turpināja propagandas vēstījumu par to, ka notikušajā it kā iesaistīta Ukraina. 

Uz Putina izteikumiem reaģējis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, kurš noraidīja Kremļa saimnieka vēstījumus par Ukrainas iesaisti teroraktā. Ukrainas līderis atzīmēja, ka Putinam visi ir teroristi, izņemot viņu pašu.

"Šodien Putins atkal runāja pats ar sevi, un tas atkal tika pārraidīts televīzijā. Atkal viņš vaino Ukrainu. Viņš ir slims un cinisks radījums. Visi ir teroristi, izņemot viņu pašu, lai gan viņš jau divus gadu desmitus barojas ar teroru. Viņš ir lielākais "logs" teroram. Viņš un viņa izlūkdienesti. Un, kad viņš būs prom, pieprasījums pēc terora un vardarbības pazudīs kopā ar viņu pašu, jo tas ir viņa pieprasījums. Neviena cita," sacīja Zelenskis.

Tikmēr Krievijas opozīcijas politiķis un bijušais Valsts domes deputāts Dmitrijs Gudkovs paudis, ka tajā, ka Kremlis jebkuru traģēdiju Krievijā mēģina izmantot savu politisko mērķu sasniegšanai, nav nekā jauna. 

Gudkovs atgādināja, ka tas iepriekš tika darīts pēc 1999. gadā notikušajām daudzdzīvokļu māju spridzināšanām un vēlāk pēc Beslanas traģēdijas, kad ķīlnieku sagrābšana skolā Ziemeļosetijā beidzās ar vairāku simtu cilvēku nāvi, no kuriem vairāk nekā puse bija bērni, kā arī pēc Maskavas Dubrovkas teātra mūzikla "Nord–Ost" ķīlnieku krīzes. 

Gudkovs norādīja, ka pēc katras no šīm traģēdijām Krievijā tika "piegrieztas skrūves". Tāpēc, viņaprāt, Putins un Krievijas propagandas mediji neatlaidīgi mēģina iesēt krievu tautas apziņā domu, ka teroraktā vainojama Ukraina.

"Tagad, protams, tādēļ, ka Putins gatavojas turpināt karu, viņam ir ļoti svarīgi gūt panākumus frontē. Bez papildu mobilizācijas tas vienkārši nav iespējams. Tādēļ es neizslēdzu, ka tieši tāpēc viņi tagad cenšas novelt visu vainu uz Ukrainu, lai attaisnotu, acīmredzot, nākamos mobilizācijas soļus", intervijā telekanālam "Current Time" sacīja Gudkovs.

Krievijas opozīcijas politiķis arīdzan prognozējis, ka slaktiņš Piemaskavas koncertzālē kalpos kā iegansts turpmākām opozīcijas represijām Krievijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti