Ziemeļkoreja pārbauda kaimiņu un Rietumu nervus, izmēģinot kārtējo ballistisko raķeti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ziemeļkoreja pārbauda Dienvidkoreju un Rietumus, veicot jaunu ballistiskās raķetes izmēģinājumu. Seula un Vašingtona jau paziņojušas, ka uz provokācijām neatbildēs. Taču tās norādījušas, ja Phenjanai šādi turpinās izaicināt, tad labajiem nodomiem uz dialogu un sankciju atcelšanai varētu tikt pielikts punkts.

Ziemeļkoreja pārbaude kaimiņu un Rietumu nervus, izmēģinot kārtējo ballistisko raķeti
00:00 / 01:10
Lejuplādēt

Tā ir jau otrā raķete divu nedēļu laikā, kas tika palaista no Ziemeļkorejas. Šoreiz tā izšauta no Kusonas pilsētas valsts ziemeļrietumos un nolidoja apmēram 700 kilometru, teikts Dienvidkorejas armijas paziņojumā.

Savukārt Japānas valdība paziņojumā klāstīts, ka raķete lidojusi apmēram 30 minūtes, nolidojot ap 800 kilometru, bet pēc tam tā sadalījusies un iekritusi Japāņu jūrā netālu no tās ekonomiskās zonas. Ziņu par bojāgājušajiem neesot, arī lidmašīnu un kuģu satiksmes drošība nav tikusi ietekmēta.

Tas ir pirmais Ziemeļkorejas raķetes izmēģinājums kopš jaunā Dienvidkorejas prezidenta Muna Džēina stāšanās amatā. Viņš nosodīja Phenjanas rīcību, nosaucot to par "pārdrošu provokāciju".

Muns, kā vēstīts jau iepriekš, stājoties amatā, paudis gatavību uzlabot attiecības ar Ziemeļkoreju, pat kopā ar ASV tikties ar tās līderi Kimu Čenunu. Bet pēc jaunām provokācijām Muna un Rietumu nostāja varētu mainīties. Dienvidkorejas prezidenta biroja paziņojumā arī teikts, ka dialogs iespējams vien tad, ja Ziemeļkoreja parādīs pārmaiņas savā uzvedībā.

Turpretī ASV prezidents Donalds Tramps pēc Ziemeļkorejas veiktās ballistiskās raķetes izmēģinājuma aicina pastiprināt sankcijas, jo šī jaunākā provokācija ir kā sava veida uzaicinājums rīkoties, teikts Baltā nama izplatītajā paziņojumā.

Vašingtona arī uzsvērusi, ka raķete nokritusi netālu no Krievijas teritorijas, tādējādi šīs ballistiskās raķetes izmēģinājums vistiešākajā veidā skar arī Maskavu, kuru varētu neapmierināt šādas darbības.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņojis, ka Putins situāciju saistībā ar Ziemeļkorejas veikto raķetes izmēģinājumu apspriedis, tiekoties ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu Pekinā. Tur viņi abi piedalās samitā par jauno "Zīda ceļu", un "abas puses paudušas bažas par spriedzes tālāku eskalāciju". Taču, runājot par sankciju pastiprināšanu, Ķīna uzskata, ka pašreizējā situācijā no tām vajadzētu atturēties.

Vērā arī jāņem, ka vēl vakar Ziemeļkorejas varasiestādes pauda gatavību dialogam ar ASV. Seulas universitātes pasniedzējs norādījis, ka Ziemeļkorejas ballistiskās raķetes izmēģinājums ir bijis, lai pārbaudītu Dienvidkoreju un ASV, kuras cer atrisināt situāciju Korejas pussalā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti