Vēlētāju aptauja: Nīderlandes vietējās vēlēšanās panākumi eiroskeptiķiem

Eiroskeptiski noskaņotā partija “Forums par demokrātiju” un citi populistiski spēki guvuši labus panākumus Nīderlandes vietējās vēlēšanās. Līdz ar to premjerministra Marka Rites labēji centriskā koalīcija zaudēs vairākumu parlamenta augšpalātā Senātā, kura sastāvu nosaka provinču pārstāvji.

Nobalsojušo vēlētāju aptauja liecina, ka “Forums par demokrātiju” iegūs 10 deputātu vietas un kļūs par otru ietekmīgāko spēku Senātā. Nedaudz samazinājusies Gērta Vildersa vadītās pretislāmiskās un galēji labējās Brīvības partijas popularitāte, taču abi politiskie spēki varētu īstenot kopīgu politiku un nopietni ietekmēt procesus valstī.

Savukārt Rites labēji centriskās Tautas partijas par brīvību un demokrātiju vadītās koalīcijas deputātu skaits samazināsies no 38 līdz 31. Līdz ar to premjerministram likumu apstiprināšanai nāksies meklēt citu opozīcijas partiju atbalstu.

Iespējams, premjera sabiedrotie būs “Zaļie kreisie”, kuriem Senātā ir astoņas deputātu vietas.

Tikmēr vietējie politikas eksperti norāda, ka vēlēšanu rezultātus varēja ietekmēt Utrehtā sarīkotā apšaude, kuras laikā tika noslepkavoti trīs cilvēki. Galvenais aizdomās turētais ir 27 gadus vecais Turcijā dzimušais Gokmens Taniss. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti