Valodas inspekcija ķeras klāt Narvas taksistiem – igauņu valodu zina tikai daži

Igaunijas Valodas inspekcijas redzeslokā nonākuši aptuveni 200 Narvas taksometru vadītāji, kuri pietiekami labi nezina igauņu valodu. Viņiem savas zināšanas jāuzlabo līdz nākamā gada jūlijam, ziņo Igaunijas sabiedrisko mediju portāls ERR.  

Valodas inspekcija informēja, ka Narvā tikai dažiem desmitiem taksometru vadītāju ir nepieciešamais valodas zināšanu sertifikāts.  Piecos Narvas taksometru uzņēmumos nepietiekamas igauņu valodas zināšanas ir 145 cilvēkiem. Savukārt no 64 taksistiem - individuālajiem komersantiem igauņu valodu zina tikai divi.  

ERR norāda, ka daudziem taksometru vadītājiem Valodas inspekcijas prasības bija pārsteigums, jo pavasarī no likuma par sabiedrisko transportu tika svītrota norma par valodas zināšanām.  

Taču parlamenta deputāts Deniss Borodičs (Reformu partija) portālam skaidroja, ka  likuma izmaiņas paredz, ka valodas zināšanas sertifikāts nav obligāts nosacījums taksometra licences saņemšanai, taču pašas valodas zināšanas prasības neviens nav atcēlis.  

Savukārt taksometru uzņēmumi stāstīja Valodas inspekcijai, ka viņu darbinieki jau mācās igauņu valodu vai arī gaida rindā uz bezmaksas valodas kursiem. Lielākoties taksisti skaidrojuši, ka nemācās valodu cienījamā vecuma vai naudas trūkuma  dēļ, vai arī gaida bezmaksas kursus. 

Valodas inspekcija arī šobrīd uzsver, ka dod taksistiem laiku uzlabot valodas zināšanas, un tās mērķis nav viņus sodīt.   

Savukārt fonds MISA, kas nodarbojas ar bezmaksas valodas kursu rīkošanu, par Narvas taksistu problēmām nav noformēts – pie viņiem nav vērsusies nedz Valodas inspekcija, nedz taksisti. Un šogad taksometru vadītāji var negaidīt bezmaksas kursus, jo visas vietas jau aizņemtas – kursos uzņemti 6000 cilvēku, kuri jau sen gaidīja rindā. 

Saistītie raksti
4 komentāri
kate
Un Rīgas maršrutku šoferi....vienkārši šausmīgi...
kate
Un Rīgas maršrutku šoferi....vienkārši šausmīgi...
Jezupss
Apskaužu igauņus... Mums pat medicīnā strādā cilvēki kuri ar grūtībām latviešu valodā saliek divus vārdus kopā
Kŗemilek
Igauņi ir ķērušies pie šīs lietas nopietni - un ne jau tikai pie taksistiem vien. Kontrastam, pie mums "šīs valdības laikā pāreja uz valsts valodu skolās nenotiks"... .
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti