«Vagner» vadonis Prigožins apsūdz Krievijas augstāko militāro vadību nodevībā

Krievu algotņu bandas "Vagner" vadonis Jevgēnijs Prigožins apsūdzējis Krievijas aizsardzības ministru Sergeju Šoigu un Krievijas Bruņoto spēku ģenerālštāba priekšnieku Valēriju Gerasimovu nodevībā, liedzot "Vagner" algotņiem munīciju.

Prigožins sacīja, ka šāda rīcība ir līdzvērtīga mēģinājumam iznīcināt "Vagner".

Prigožins, kurš savulaik dēvēts par diktatora Vladimira Putina pavāru un iepriekš centās turēties ēnā, sākoties atkārtotajam Maskavas iebrukumam Ukrainā, atklāti atzinis, ka ir "Vagner" dibinātājs, un sācis spēlēt arvien pamanāmāku lomu Krievijas politikā.

Taču tas daļā Krievijas elites izraisījis nepatiku, jo tā bijušo kriminālnoziedznieku, kas savulaik tiesāts par laupīšanu, neuzskata par piederīgu savam lokam.

Šobrīd Prigožina dibinātā algotņu banda Ukrainā uztur jau mēnešiem ilgstošo uzbrukumu Bahmutai.

Prigožins audioierakstā, ko izplatījis viņa preses dienests, nosodīja Krievijas armijas pretestību, kas neesot nekas cits kā mēģinājums iznīcināt "Vagner".

Prigožins paceltā balsī paziņoja, ka Šoigu un Gerasimovs dod pavēles pa labi un kreisi nepiegādāt "Vagner" munīciju un neatbalstīt to ar gaisa transportu.

To var pielīdzināt valsts nodevībai tajā brīdī, kad "Vagner" cīnās par Bahmutu, katru dienu zaudējot simtiem savu cīnītāju, paziņoja Prigožins.

Krievijas armija Prigožina izteikumus nav komentējusi un tiem nav gūts neatkarīgs apstiprinājums.

Jau kopš atkārtotā iebrukuma sākuma Prigožins publiski kritizējis gan armijas ģenerāļus, gan Kremļa amatpersonas par nepietiekamu degsmi karā pret Ukrainu. Viņš apsūdzējis Aizsardzības ministriju centienos piesavināties "Vagner" nopelnus frontē.

Prigožins un viņa algotņi nedēļām ilgi sūdzas, ka Krievijas armija nepiegādā tiem pietiekami daudz munīcijas, kamēr "Vagner" uztur uzbrukumu Bahmutai.

Prigožina emocionālie paziņojumu un viņa algotņu sūdzības raksturo ilgstoši augošo spriedzi starp Krievijas armiju un privāto kompāniju "Vagner", kam ir neskaidrs juridiskais statuss, jo Krievijas likums aizliedz privātas militāras kompānijas.

Tomēr Prigožina kritika, šķiet, nav sasniegusi dzirdīgas ausis. Pagājušajā mēnesī Krievijas prezidents Vladimirs Putins apliecināja savu ticību Gerasimovam, ieceļot viņu par Ukrainā karojošā Krievijas karaspēka komandieri. Vairāki novērotāji šajā solī saskatīja arī mēģinājumu pazemināt Prigožina pozīciju.

Putins otrdien uzrunā Federālajai sapulcei pateicās savai armijai, bet "Vagner" pat nepieminēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti