Vācija uzņems 50 migrantus no Itālijas atraidītā kuģa

Vācija paziņojusi, ka uzņems 50 no kopumā 450 migrantiem, kas pagājušajā nedēļā izglābti no zvejas kuģa Vidusjūrā. Itālija šo kuģi kārtējo reizi atteikusies uzņemt, izraisot cilvēktiesību aizstāvju kritiku.

"Ir nepieņemami, ka šie cilvēki ir nobloķēti uz kuģa un viņiem neļauj izkāpt krastā, bet kamēr viņi ir nobloķēti, notiek sarunas par viņu uzņemšanas vietu. Šiem cilvēkiem nekavējoties jānodrošina izkāpšana drošā ostā un vēlāk jāvienojas par viņu godīgu pārvietošanu," uzskata ANO Bēgļu aģentūras pārstāvis Marko Rotunno.

Migranti, kas koka zvejas kuģī no Lībijas krastiem centās šķērsot Vidusjūru, joprojām atrodas Itālijas krasta apsardzes kuģī un Eiropas Savienības robežapsardzības pārvaldes "Frontex" kuģī. Grupa sieviešu un bērnu iepriekš nogādāti Itālijai piederošajā Lampedūzas salā, lai sniegtu viņiem medicīnisko palīdzību. Vēl aptuveni 60 sievietēm un bērniem vakar atļauts izkāpt krastā Pocallo ostā.

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte paziņoja, ka bez Vācijas arī Francija un Malta apsolījušas uzņemt katra pa 50 migrantiem no šī kuģa.

Itālija pēdējā laikā liegusi pietauvoties vairākiem migrantu kuģiem. Īpaši tā vēršas pret tiem nevalstisko organizāciju kuģiem, kuri Vidusjūrā glābj migrantus, apsūdzot tos par palīdzību cilvēku kontrabandistiem.
 

1 komentārs
Jānis Krūmiņš
Droša osta ir kāda Āfrikas osta, kur viņu izkāpšana neradīs draudus apkārtējiem. Sociālisti ir aizmirsuši to ka glābt vajag tikai tos kuri ir vajāti, nevis vīrus spēka briedumā, kuri bēg no atpalicības uz pārticību, turklāt sev līdz nesot atpalicību un tumsonību.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti