Vācija atbalstīs Irākas kurdus

Nedēļas nogalē uz Irāku dosies Vācijas Ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers, lai sniegtu atbalstu kurdu drošības spēkiem. Viņš norādīja, ka nepieciešams rīkoties pēc iespējas ātrāk, lai atbalstītu Irākas kurdus, kas izvērsuši plašas operācijas pret „Īslama valsts” kaujiniekiem.

Šteinmeiers arī paziņoja, ka Berlīne nodrošinās Irākas kurdus ar militāro bruņojumu, kas nav letāls, piemēram, vestēm, ķiverēm un bruņumašīnām. Šāda Vācijas nostāja ir skaidrojama ar valsts iekšējo likumu, kas aizliedz visa veida letālu ieroču piegādāšanas teritorijām, kurās notiek bruņots konflikts.

Piektdien  Briselē Eiropas Savienības Ārlietu ministri vienojās, ka dalībvalstīm ir atļauts sniegt militārā bruņojuma palīdzību Irākas kurdiem, tādējādi katra valsts pati, varēs izvērtēt to, kādā veidā un apmērā tā varētu palīdzēt. Vācijas Ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers uzskata, ka primāri  ir nepieciešams pārtraukt džihādistu izrēķināšanos ar miermīlīgajiem civiliedzīvotājiem, kā arī nodrošināt cietušajiem iedzīvotājiem humāno palīdzību. Tajā pašā laikā ES dalībvalstu valdības bažījas, ka „Islama valsts” varētu piesaistīt islāma ekstrēmistus arī no Eiropas, kuri pēc tam atgrieztos un radītu draudus drošībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti