Panorāma

Panorāma

Panorāma

Noslepkavots Haiti prezidents

Ungārijai draud nepiešķirt 7,2 miljardus eiro

Ungārijai draud nepiešķirt 7,2 miljardus eiro

Likuma varas ignorēšana Ungārijai var izmaksāt dārgi – tiešā nozīmē. Eiropas Komisija (EK) likusi saprast, ka neapstiprinās Ungārijas ekonomikas atjaunošanas plānu, kas paredz 7,2 miljardu eiro lielu dotāciju. Neoficiāli zināms, ka Ungārijas plāns, kura apstiprināšana nepieciešama, lai saņemtu naudu, neatbilst diviem vērtēšanas kritērijiem, kas saistīti ar pretkorupciju.

Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) atveseļošanas fonda noteikumiem dalībvalstu plāniem jārisina tās problēmas, kas ir iekļautas ikgadējās rekomendācijās, kuras EK gatavo un publicē.

Ungārijai bija rekomendēts stiprināt pretkorupcijas sistēmu, uzlabot prokuratūras darbu, piekļuvi publiskai informācijai un stiprināt tiesu neatkarību.

No neoficiāli pieejamās informācijas var spriest, ka Ungārijas plānā šīs problēmas netiek risinātas.

EK trešdien bija ļoti izvairīga apstiprināt, ka tāpēc Ungārija netiks pie 7,2 miljardiem eiro no Ekonomikas atveseļošanas fonda naudas un tā vēl var laboties.

Trešdien, 7. jūlijā, arī Eiropas Parlamentā (EP) notika karstas debates par tiesiskumu Ungārijā un LGBT kopienas diskrimināciju. Un tur deputāti bija daudz asāki, skaidri prasot sasaistīt Eiropas fondu naudu ar tiesiskuma un arī ar geju tiesību ievērošanu.

Par to tiks balsots rezolūcijā, un balsojuma rezultāti būs zināmi ceturtdien, 8. jūlijā.

Kritizējot Ungāriju, EP deputāte Liše Shrēnemahre norādīja: "Runāsim ar Orbāna kungu vienīgajā veidā, ko viņš saprot. Ja likums netiek atcelts, iesūdziet Ungāriju tiesā, atceliet tās balsstiesības un pārtrauciet ES līdzekļu nonākšanu viņa kabatās. Šis parlaments dara visu iespējamo, lai tas notiktu."

Savukārt Ungārijas aizstāvībai EP deputāts Joahims Brudzinskis sacīja: "Polija un Ungārija ir Eiropas daļa, un mēs paliekam Eiropā. Neviens nav devis kreisajiem tiesības izlemt, kurš ir eiropietis un kurš ne."

Tikmēr Ungārija gatavo pretargumentus tās premjeram Viktoram Orbānam ierastā stilā. Ungārijā notiek iedzīvotāju aptauja – nacionālā konsultācija, un cilvēkiem tik izsūtītas anketas ar jautājumiem gan par gejiem, tos sasaistot ar pedofiliem, gan par migrāciju.

Piemēram, tajā iekļauts šāds jautājums: "Pēc pandēmijas Džordžs Soross atkal uzbruks Ungārijai, jo ungāri iebilst pret nelegālo migrāciju. Daži uzskata, ka Ungārijai vajadzētu pretoties Sorosa organizāciju spiedienam, citi apgalvo, ka Ungārijai būtu jāpadodas migrācijas debatēs. Ko jūs domājat?"

KONTEKSTS:

Atveseļošanas fonds (Recovery and Resilience Facility) ir jauna, Eiropas Komisijas centralizēti pārvaldīta budžeta programma, kas izveidota papildus 2021.–2027.gada plānošanas perioda Eiropas Savienības daudzgadu budžetam. Tās mērķis ir atbalstīt reformas un investīcijas, kas saistītas ar pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku, kā arī mazināt krīzes radīto sociālo un ekonomisko ietekmi. Plānots, ka Latvija tā ietvaros saņems 1,8 miljardus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt