Pasaules panorāma

ASV vēstnieks Latvijā: mēs aizsargāsim savus draugus

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma. Vācija piegādās «Leopard» tankus. Prāmja «Estonia» izpēte

Krievijas raķešu triecieni un kūciņa

Ukrainas pilsētas iedzīvotājs Tarass pat kūciņā atrod Krievijas šāviņu šķembu

Krievijas uzbrukumu un gaisa triecienu sekas jūtamas it visur. Liecības par to atrodamas pat konditorejas izstrādājumos – tā pastāstīja un parādīja zobārsts Donbasā Kramatorskā, kur pabija LTV filmēšanas grupa – Gints Amoliņš un Aigars Kovaļevskis.

Kramatroskā Tarass un Tatjana līdz ar sunīti Mortiju atgriezās, sākoties ziemai. Pēc Krievijas iebrukuma viņi vairākus mēnešus bija nodzīvojuši pie Kijivas, taču, sākoties raķešu triecieniem pa energoinfrastruktūru, īpaši lielajās pilsētās, nolēma atgriezties mājās.

Apspriežot situāciju un noskaņojumu Donbasā, cita starpā Tarass dalījās ar personīgo pieredzi saistībā ar kūciņu, kurā atradis akmentiņu, kas saldumā nokļuvis Krievijas raķešu trieciena dēļ.

"Tātad nesen nopirku kūciņu no firmas "Lučiano". Ukrainā ir tāda ļoti laba firma, kūkas un konditoreja, konfektes. Un, kā ēdu to kūciņu, patrāpījās akmentiņš. Sākumā domāju, ka tas ir cukura gabaliņš. Bet izrādījās – akmentiņš centimetrs reiz centimetrs. Nofotografēju, sazinājos ar firmu, uzrakstīju viņiem par situāciju. Viņi man atzvanīja, atvainojās, piedāvāja kompensāciju. Bet ne jau tādēļ ar viņiem sazinājos, vienkārši gribēju saprast, kāpēc tā sanāca. Viņi teica, kad

viņiem pilsētā bija apšaude, pa cehu trāpīja šķembas. Cehā bijis daudz visādu atlūzu. Visu satīrīja un atsāka ražošanu.

Bet tomēr mazs akmentiņš kaut kur ieklīda, un izrādījos ''laimīgais'' tā īpašnieks. Tā kā ēdu uzmanīgi, zobus nesabojāju. Bet esmu zobārsts, tad pats sev salabotu. Tā ka nekas traks."

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainai pretuzbrukumā izdevās atbrīvot no okupantiem lielāku teritoriju, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. 11. novembrī Krievijas armijas vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti