Panorāma

Latviete varētu vadīt ES robežsardzes aģentūru “FRONTEX”

Panorāma

Panorāma

Bojājumi 40 % Ukrainas energoapgādes tīkla

Ukrainas elektriķi strādā visu diennakti, lai atjaunotu elektrības padevi un sakarus

Krievijas raķešu triecienos Ukrainā ir bojāti ap 40% energoapgādes tīkla, un ukraiņiem jāpielāgojas tam, ka laiku pa laikam jādzīvo tumsā. Elektriķi un telekomunikāciju inženieri dara, ko var, lai iedzīvotāji pavisam nepaliktu bez elektrības un sakariem. Pat ja jāstrādā visu diennakti.

Ukraina arvien slīgst tumsā. Lai pa naksnīgajām ielām pārvietotos pēc tumsas iestāšanās, līdzi jāņem lukturis. Citādi mājupceļu var neatrast.

Ukraina arī cīnās, lai kara laikā nepārtrūktu sakaru līnijas. Valsts telekomunikāciju operatori ir mobilizējušies, lai palīdzētu cilvēkiem uzturēt kontaktus.

Nepieciešamības gadījumā mobilo sakaru torņi tiek darbināti ar elektrības ģeneratoriem. Telekomunikāciju inženieri Ukrainā bieži strādā visu diennakti.

"Zinu, ka mūsu puiši, mani kolēģi ir ļoti pārguruši, bet viņus motivē tas, ka darām svarīgu lietu. Tagad diemžēl Ukrainā notiek karš. Mēs savā veidā atbalstām mūsu karavīrus un cilvēkus," stāsta Ukrainas mobilo sakaru kompānijas "Kyivstar" inženieris Jurijs.

Viņš ar kolēģiem uzrauga, lai sakaru torņi būtu darba kārtībā un lai ģeneratoriem neaptrūktos degvielas.

"Tagad mums Ukrainā ir gan plānotie, gan avārijas elektroenerģijas padeves pārtraukumi. Tāpēc staciju nepārtrauktai darbībai mums ir stacionārie dīzeļģeneratori, kurus izmantojam sava tīkla uzturēšanai."

Ukrainas elektriķi atjauno bojāto elektroapgādes līniju Hersonas apkaimē

Tikmēr Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis uzsvēris, ka tiek gatavoti pretpasākumi Krievijas karaspēka darbībām.

"Mēs analizējam okupantu nodomus un gatavojam pretpasākumus – vēl spēcīgākus nekā līdz šim. Izskatām jautājumu par militāro nodrošinājumu un jaunas tehnikas un munīcijas piegādi. Atsevišķi rīkoju tikšanos par enerģētikas un komunikācijas jautājumiem.

Mēs piefiksējām, kas jau ir paveikts, lai aizsargātu mūsu sistēmas. Mēs arī gatavojam jaunus risinājumus, lai novērstu jebkādu iespēju Krievijai manipulēt ar Ukrainas iekšējo dzīvi."

Elektrības apgādes pārtraukumi liek dažām iestādēm, piemēram, skolām, izmantot ģeneratorus.

"Visas manas nodarbības notiek attālināti. Šobrīd man nav ne elektrības, ne interneta, bet tieku galā," stāsta kāda studente Kijivā.

Ukrainas elektriķiem miera nav ne mirkli – viņi ir neaizstājami Ukrainas aizstāvji, lai arī karo cita veida frontē. Viņi spītīgi atjauno to, ko Krievija turpina graut.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti