Sarkanā Krusta vadība izplatījusi paziņojumu, kurā nosodījusi notikušo, nosaucot to par traģēdiju un par starptautisko likumu pārkāpumu. Raķešu uzlidojumā bojā gājuši vēl vairāki cilvēki.
Sarkanā Krusta darbinieks, 38 gadus vecais Lorāns Dupaskjē prokrievisko nemiernieku pārvaldītajā Doņeckā bija pavadījis vien nepilnus divus mēnešus. Viņa un vēl vairāki cilvēku dzīvību izdzēsa Sarkanā Krusta mītnes virzienā raidītas raķetes.
Pārējie 20 vietējie un starptautiskie Sarkanā Krusta darbinieki esot pārvietoti drošībā, ziņo amatpersonas. Sarkanā Krusta vadība reaģējusi ar sērām un nosodījumu, sakot, ka šādi uzlidojumi mierīgos, cilvēku apdzīvotos pilsētas rajonos ir ļoti smags starptautisko likumu pārkāpums un absolūti antihumāna rīcība. Notikušo asi nosodījis arī ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns.
Pēc aculiecinieku teiktā, raķetes agrākās stundās kritušas arī pilsētas iepirkuma centra virzienā, bet nedēļas garumā šāviņi skāruši arī skolu Doņeckā un mikroautobusu, dzēšot vairāku cilvēku dzīvību.
Gan prokrieviskie separatātisti, gan Ukrainas valdības spēki vaino viens otru notikušajā ,uzsverot miera līgumu pārkāpšanu. Notikušā apstākļi joprojām ir neskaidri. Ukrainas ārlietu ministrs Pāvels Klimkins notikušajā vainojis seperātistus, sakot, ka viņiem nav nekādas sajēgas par to, kas ir humānisms, raidot raķetes Sarkanā Krusta mītnes virzienā, kurā darbojas organizācija, kas vēlas citiem palīdzēt.
Parlamenta spīkers Oleksandrs Turčinovs norādījis, ka pamiers ir bijis pārkāpts jau tūkstošiem reižu. Savukārt separātistu līderis Andrejs Purgins pavēstījis, ka Ukrainas militārie spēki nemitīgi raidot raķetes uz Doņecku un arī šie šāviņi nepārprotami nākuši no viņiem.
Ukrainas ģenerālis Volodimirs Rubans, kurš atrodas Doņeckas centrā un sazinās ar nemierniekiem, kā arī koordinē ķīlnieku atbrīvošanu, pavēstījis, ka patlaban ekspertu grupas izmeklē notikušo.
Analītiķi secina, ka pēdējo dienu notikumi Krievijas un Ukrainas pamiera vienošanos apdraud arvien spēcīgāk un tā noturēšana kļūst par aizvien lielāku izaicinājumu, ņemot vērā arī apšaudes un cīņas Doņcekas lidostas rajonā. Mediji arī vēsta, ka Doņeckā joprojām dzirdams neregulāru šāvienu troksnis un šorīt esot bijuši dzirdami arī vairāki sprādzieni.
Tapis zināms arī, ka Ukrainas Ārlietu ministrija noraidījusi Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko piedāvājumu ievest miera uzturēšanas spēkus Donbasā, tā vēsta aģentūra "RBC-Ukraina".
"Mēs uzskatām, ka nekādus miera uzturēšanas spēkus Ukrainā ievest nevajag. Vajag, lai Krievijas Federācija un teroristi izpildītu Minskas vienošanos par uguns pārtraukšanu un gūstekņu apmaiņu. Mēs esam spējīgi paši ieviest kārtību savā zemē, ja to pametīs ārvalstu spēki," tā pavēstījis Ukrainas Ārlietu ministrijas Informācijas politikas departamenta vadītājs.