Jau iepriekš arī Amerikas Savienoto Valstu amatpersonas norādīja uz iespējamo Teherānas atbildību. Anonīmas amatpersonas informēja žurnālistus, ka trāpīts 19 mērķiem Saūda Arābijā un uzbrukumi īstenoti no rietumiem un ziemeļrietumiem, nevis dienvidiem, kur atrodas Jemena. Savukārt prezidents Donalds Tramps svētdien sociālās saziņas vietnē “Twitter” pat lika noprast, ka Savienotās Valstis ir gatavas uz militāru rīcību.
Tikmēr Jemenas šiītu hutiešu nemiernieki turpina apgalvot, ka viņu rīcībā ir tehnoloģijas, kas ļauj īstenot dronu uzbrukumus. Tā bijusi legāla atbilde uz Saūda Arābijas vadīto militāro kampaņu pret grupējumu.
KONTEKSTS:
Nedēļas nogalē Saūda Arābijā notikušā dronu uzbrukuma dēļ pasaulē strauji pieaugušas naftas cenas. Palielinājies arī risks, ka reģionā varētu tikt īstenotas starptautiskas militāras operācijas.
Britu raidorganizācija BBC informē, ka pēc uzbrukuma naftas rūpniecības objektiem tās ieguve Saūda Arābijā samazinājusies par vairāk nekā 50%. Savukārt kopējo naftas ieguves apjomu pasaulē tas samazinājis par 5%.